Description

Wieś wzmiankowana po raz pierwszy w 1257 roku, w średniowieczu pełniła funkcje obroPałac w Bobowickunne – chroniąc główny szlak z Poznańa na zachód. W XVI wieku stała się ważnym ośrodkiem Braci Polskich, a właściciel majątku Jerzy Nadlewicz Kreski organizował tutaj synody ariańskie. Po wypędzeniu arian z Polski (1658) Bobowicko przeszło na własność rodu von Seydlitz, następnie von Kalckreuth i do 1945 – Dziembowskich.

W miejscowości znajduje się pałac w stylu barokowym z XVIII wieku, kilkakrotnie przebudowywany (w XIX wieku i XX wieku), położony na skarpie nad brzegiem jeziora Bobowickiego i otoczony niewielkim parkiem. Do parku przeniesiono 4 stare nagrobki, m.in. obelisk poświęcony jednemu z Dziembowskich, zmarłemu w 1783. W pobliżu znajdują się zabudowania folwarku oraz oficyna, tzw. stary dworek, zbudowany na przełomie XVIII i XIX wieku (obecnie opuszczony). Lecz niestety nie można wejść na teren dworku ponieważ teren jest obecnie czyjąś własnością.

Nas iteresuje natomiast pewien łącznik który łączy jezioro Bobowicko z jeziorem Żłówińskim. Tam bowiem to ukryłem kesza.  Aby go zdobyć musisz odnaleźć małą betonową zaporę nieopodal drogi Międzyrzecz – Bobowicko przy którym znajduje się po jej prawym brzegu drzewo. W tym bowiem drzewie u jego podnóża na poziomie minus 10 cm schowałem kesza. Miejsce odwiedzane przez rybaków więc ostrożnie.

 

Uwaga przed zamoczeniem się w strumyku łączącym dwa jeziora, polecam zwiedzenie okolicy i jeziora. Może uda wam się wejść na teren pałacu.

w keszu znajdzie się sporo fantów na wymianę i parę geokretów. Powodzenia !

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
22.11.2017 (22.11.2017)
Cache namePrzesmyk Bobowicko
Hintstojąc tyłem do jeziora Bobowicko na betonowej tamie pierwsze drzewo po prawej
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device