Description

W roku 1930, w dziesiątą rocznicę "Cudu nad Wisłą", u zbiegu ulic Lęborskiej i Dworcowej wzniesiono pomnik ku czci Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej. Miał upamiętniać osoby z sierakowickiej gminy, poległe w wojnie polsko-bolszewickiej. Pomnik zbudowano ze składek społeczeństwa gminy. Został zburzony w czasie okupacji hitlerowskiej i ponownie odbudowany w 1946 roku. W cokół pomnika w 1930 r. wmurowano butelkę z listą osób szczególnie zaangażowanych w jego budowę. Władze okupacyjne o tym wiedziały i chciały koniecznie ten dokument zdobyć. Robotnicy, zmuszeni do rozbierania pomnika, też o tej liście wiedzieli i wiedzieli także o konsekwencjach, jakie mogły grozić osobom tam wymienionym. Całą pracą tak pokierowali, że lista nie dostała się w ręce nadzorującego ich pracę Niemca. Dokument w tajemnicy został przekazany pp. Kolkom, którzy przechowywali go do 1944 r. Kiedy dowiedzieli się o zamiarach Niemców, którzy w ich mieszkaniu mieli dokonać rewizji, zniszczyli listę. Dziś u stóp pomnika mieszkańcy składają kwiaty podczas ważnych świąt państwowych.

To tyle o tym miejscu.

 Przejedzmy do skrzynki.

Jest to typowy multicache . Składa się z trzech etapów :
1.Pomnik
2.Kaplica
2.Kaplica

Długość trasy to ok. 1 km . Tak jak pisał harpus mapa jest jednak bardzo istotna , przepraszam więc wszystkich którym utrudniłem wcześniej poszukiwania Smile . Pamiętajcie więc by przed akcją zrobić jej fotkę lub się z nią zaznajomić .

Zaliczenie skrzyneczki to odwiedzenie wszystkich miejsc i spisanie elementów hasła .  W każdym z etapów będzie podana jego cześć . Każdy cache zawiera wskazówki do następnego oraz informuje co mamy spisać . Logbook w trzeciej skrzyni .

Radzę na całą ekspedycję zaopatrzyć się w pensetę Wink.

Koordynaty wskazują miejsce przed pomnikiem . Stojąc twarzą do pomnika naprzeciwko siebie mamy park  ( niestety wieczorami często przesiaduje w nim młodzież ) . Skrzyneczka ukryta jest pod zjeżdzalnią dla dzieciaków.

Po skompletowaniu wszystkich informacji należy podać hasło .
Oto jak należy to zrobić :
HASŁO :
x-y-z                              x – pomnik

                                       y – kaplica

                                       z – kaplica

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
21.11.2017 (21.11.2017)
Cache namePomnik w Sierakowicach
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device