Description

źródło: aspikowy.blogspot.com

 

Witajcie - z okazji Święta Kolejarza w Parowozowni Skierniewice postanowiliśmy (z Keramem i Maćkiem) założyć kesza poświęconemu właśnie temu miejscu.

Parowozownia w Skierniewicach powstała w 1845 r. Swą rolę pełniła do początku lat 90 - tych ubiegłego wieku. Została wpisana do rejestru zabytków co uchroniło ją przed całkowitą dewastacją. Obecnie we władaniu Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei (PSMK). Na jej terenie znajduje się rozwijająca się Ekspozycja Muzealna – ponad 100 egzemplarzy historycznego taboru oraz liczne wyposażenie kolejowe (m.in. semafory, urządzenia nastawcze, sprzęt łączności, urządzenia sterowania ruchem kolejowym).

Dostęp do kesza może być utrudniony bo Parowozownia jest czynna sezonowo - informacje można odnaleźć na stronie Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei

Dla dzieci poza parowozami niewątpliwa atrakcją będzie możliwość pobawienie się w dyżurnego ruchu i obsługa pulpitu nastawczego. Podajesz semafor a za plecami słyszysz stukający przekaźnik a na semaforze przed Tobą rozbłyska na semaforze sygnał właściwy dla wybranego przez Ciebie wariantu jazdy pociągowej. Polecam.

W parowozowni znajduje się miedzy innymi jedyny na świecie zachowany egzemplarz wagonu akumulatorowego Wittfeld, dla którego ściągają do Skierniewic fani kolejnictwa z całej Europy.

 

Nie chcę tu pisać o historii tego miejsca - poczytacie o niej na stronie opiekunów ale zachęcam Was do zwiedzenia tego miejsca przy okazji dni otwartych.

Ponadto dzięki uprzejmości keszera oraz członka rzeczonego stowarzyszenia istnieje możliwość umówienia się w celu podjęcia kesza :) Jeśli chcecie to piszcie lub dzwońcie do sp7foy tel. 694 421 829!

 

Jak przystało na kesza w parowozowni został on ukryty na parowozie ale niestety na terenie zamkniętym. Dla ułatwienia zamieszczam spoiler.

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Information
12.03.2018 (12.03.2018)
Cache nameParowozownia Skierniewice
HintZa cylindrem
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device