Description

Las Kyndra należy do największych formacji leśnych w Jastrzębiu-Zdroju. To ciekawe miejsce zajmuje powierzchnię 181 ha. Las porasta pagórkowaty teren pomiędzy centrum miasta a dzielnicą Bzie Zameckie. Dawniej istniały tu stawy hodowlane, o czym świadczą pozostałości ziemnych grobli.
Las jest mieszany - wśród drzew przeważają gatunki pospolite, m.in.: brzozy, dęby, buki oraz świerki, można też zobaczyć lisy, sarny, jastrzębie, dzięcioły (sarnę i dzięcioła widziałem na własne oczy). Jesienią warto wybrać się tu na spacer lub na grzyby. Przez las płynie rzeczka Gmyrdek. Jej źródło i ujście znajduje się na terenie Jastrzębia-Zdroju.

Bardzo wielu mieszkańców odwiedza to miejsce spacerując, jeżdżąc na rowerze czy biegając. W Jastrzębiu brakuje takich miejsc, a i to jest zagrożone przez budujące się osiedle domków, które już znacznie uszczupliło jego obszar.

Mimo licznych nieraz spacerowiczów kesz ukryty jest w miejscu gdzie z reguły jest ich mniej, także podjęcie nie powinno nastręczać żadnych problemów. Znajduje się ok. 2m od ścieżki. Patrząc na miejsce ukrycia ze ścieżki za plecami są niewielkie mokradła. Do kesza można dojść ścieżką, jest ich wiele w tym lesie. Samochód można zostawić w miejscu oznaczonym dodatkowym waypoint'em.

Jest to mój pierwszy kesz ;) Zawiera logbook, ołówek, temperówkę - wszystko nie na wymianę, oraz sakiewkę z monetami (na wymianę w całości) i opaskę odblaskową, także na wymianę.

Przyjemnych poszukiwań;)

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
21.11.2017 (21.11.2017)
Cache nameLas Kyndra
Hintstary pień
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device