Description
Dodatkowe atrybuty skrzynki

Przez wiele lat miejsce to znane było tylko nielicznym. I trudno się dziwić. W pomorskich lasach pełno było obszarów, na których jakakolwiek forma turystyki kończyła się kłopotami, przy których problemy załogi Apollo i Houston to pestka. Chociaż trzeba przyznać, że zawartość silosów mogła być interesująca także dla nich. Przy małym błędzie ludzkim załoga bazy nuklearnej – bo o niej tu mowa – i mieszkańcy okolicznych wsi mogli doświadczyć wrażeń, związanych z lotem w kosmos. Ale to inna bajka. Nasza historia związana jest z rywalizacją dwóch młodych sołdatów, o wdzięki lokalnej piękności, mieszkającej we wsi za zoną. Jej ojciec przywoził furmanką ziemniaki co tydzień. Ich dwóch, ona jedna. Moce musiały kiedyś zderzyć się ze sobą. Problemem był tylko ładunek, którego przyszło im pilnować. Chwila nieuwagi i po zawodach. Klasyczne metody rozwiązywania problemów w społecznościach zamkniętych kończyły się tylko porażkami. Tłuc się bez końca nie było sensu. Kraść onuce i porcje żywnościowe też nie. Za takie numery trafiali do karceru. Jeszcze trochę i pojechaliby w długą delegację, bez znanego miejsca i terminu powrotu. Poszli w końcu po rozum do głowy. Los, a właściwie wredny starszyna sprawiał, że zawsze stali razem na warcie. Może dlatego, że chłopy to były na schwał ? A może dlatego, że dawno sąd nikogo nie posłał do piachu ? Wszak rozrywek było tu mało. Stojąc w swych bunkrach, na szczycie silosu, mogli jedynie mierzyć się wzrokiem. A wzrok mieli orli, taki ognisty, płynący z głębi duszy. Niósł wszystko. Gniew, nadzieję, miłość i strach. Postanowili, że dziewczynę dostanie ten, który swym wzrokiem przesunie drzewa rosnące w połowie dzielącej ich odległości. Który wygrał ? Nie wiemy. Nagle, wszyscy stąd wyjechali. O dziewczynie też słuch zaginął. A może ta historia nigdy się nie zdarzyła ? Profilaktycznie zostawiłem tam skrzynkę. W każdej opowieści jest odrobina prawdy … 

Jak odszukać skrzynkę ? Najpierw musicie zidentyfikować miejsce, w którym spotkał się wzrok mołojców. Stojąc w nim obierzcie namiar 292 stopnie i pójdźcie ok. 117 metrów w stronę granicy zony. Tam odszukajcie pozostałości charakterystycznego pieńka ze starego spojlera, skrywającego naszą skrzynkę. W tym celu posługujcie się nowym spojlerem Smile ! 

A teraz ważna informacja: istnieje możliwość zwiedzenia pozostałości bazy. Aby tak się stało, należy nawiązać kontakt z Zachodniopomorskim Stowarzyszeniem Miłośników Historii i Tajemnic, które przejęło obiekt od Służby Więziennej i robi sporo dobrego w bazie (i nie tylko).

Tutaj znajdziecie trochę zdjęć  i historii pisanej. A tu relacja w jednym z portali.

Zdjęcia w opisie są moje :)


Zmiany:

17.05.2015 - aktualizacja opisu

16.04.2015 - serwis, wymiana pojemnika, drobna korekta w opisie

23.03.2015 - dodany link w opisie.

13.07.2013 - kolejna aktualizacja opisu i spojlera, uwzględniająca zmiany w przyrodzie.

4.07.2013 - aktualizacja opisu.

17.09.2010 - zmiana typu skrzynki, bo przecież to nie jest multak :)

2/3.05.2010 - serwis, zmiana lokalizacji skrzynki, zmiany w opisie

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
22.11.2017 (22.11.2017)
Cache nameCzerwona Gwiazda
Hint1. Opis zawiera wszystkie informacje, niezbędne do identyfikacji miejsca, gdzie spotkał się wzrok mo
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device