Description

Ostatnimi czasy stało się "modne" umieszczanie Bytomia w rankingach "na najbrzydsze miasto w Polsce". Każdemu kto słyszał o "brzydkim mieście" odpowiadam: Bytom nie jest brzydki... jest zaniedbany!

Przez wiele lat Bytom poprzez: węgiel, stal, a nawet rudy cynku i ołowiu budował Polskę. Teraz sam boryka się, np. ze szkodami górniczymi, które to nierzadko są powodem zniekształceń dróg czy pęknięć kamienic.

 

Zapraszam w podróż, gdzie zamiast szarości budynków i brudnych elewacji, zauważycie piękno ich detali. I po chwili się okaże, że co druga kamienica w mieście, mimo czasem swego zaniedbania, jest piękna, niezwykła, historycznie wspaniała, po prostu Zaczarowana. Mam nadzieje że wielu przyzna potem, Bytom był/jest perełką architektury.

 


Prosty quiz. Wybrałem 26 detali z całego Śródmieścia [dla pieszego nie powinno być to za dużo] Wszystkie oznaczyłem współrzędnymi. Na każdym z "wirtualnych punktów" należy dobrać pasującą fotografię. Do Liter ze współrzędnych, przyporządkuj liczby z fotografii.

Uwaga techniczna: Współrzędne wskazują kilka metrów (do max kilkunastu kroków) od wskazanego budynku. Są to miejsca z których dobrze widać treść zdjęć. Często jest to druga strona ulicy od przedstawianej kamienicy, ale nie jest to reguła.


 

Tak jak i np. Wawel można zobaczyć na fotografiach, tak i być może tą skrzynkę da się złamać. 

Tylko dzięki ruszeniu się w teren odkryjecie "Czar Bytomia" oraz tylko uczciwe podejście do sprawy da Wam oczekiwaną satysfakcję. Z oczywistych względów najlepiej wybrać pogodny dzień i szukać za dnia, przed zmrokiem.

Warto zabrać aparat z dużym zoomem. Ilość detali myślę, że pozytywnie Was zaskoczy, bo zobaczycie ZNACZNIE WIĘCEJ, niż to co widzicie teraz na załączonych fotografiach.

 

TRANSPORT:

PIESZO: Przejście wszystkich kamienic (razem ze zrobieniem zdjęć) zajęło mi 1,5h czasu. (Mniej niż łamanie kesza na kompie).

Podaję ślad GPS do pobrania, jest to ślad mojego pieszego spaceru, przy zakładaniu Czaru Bytomia.

AUTO: Najlepiej zostawić je w domu, gdyż Na pewno wszędzie nie wjedziecie! W Centrum strefa parkowania płatna w tygodniu w godzinach 9 - 17.

ROWER: Polecam rozwiązywać rowerowo.

 

Skrzynkę znajdziesz wykonując poniższe obliczenia:
N 50° 2 (E-Q+A). (M-Z+T+C+B-L) (G-K) (W+L-X) '
E 18° 5 (N-U). (F-H+S-P) (Y-D+O) (J+R-I) '

Skrytka w ruchliwym miejscu. Dyskretnie podejmować!

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
22.11.2017 (22.11.2017)
Cache nameCzar Bytomia
HintAlbero (j. włoski). Pojemnik schowany do boku, tak też należy go odkładać.
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device