Description

Bogowie z kosmosu, Według Ericha von Däniken, Ekspedycja (niem. Die Götter aus dem All) – seria komiksowa, powstała w latach 1978–1982 na zlecenie niemieckiego wydawnictwa Econ. Autorami scenariusza byli Arnold Mostowicz i Alfred Górny, zaś rysunki wykonał Bogusław Polch. Oparta była na poglądach Ericha von Dänikena, głoszących, że w zamierzchłych czasach Ziemię odwiedzili przedstawiciele cywilizacji pozaziemskiej.

W czasach prehistorycznych na Ziemię przybywa ekspedycja z odległej planety Des. Jej dowódcą jest kobieta imieniem Ais. Ma na celu znalezienie istot, u których można by rozwinąć inteligencję. Pierwsze próby okazują się nieudane - bazę kosmitów w Andach niszczy wybuch wulkanu. Jednak dzięki pomocy członków dwóch kolejnych ekspedycji (Enesa oraz Ramy), udaje się kontynuować prace na Wielkiej Wyspie. Przed załogą Ais staje wiele wyzwań, przede wszystkim problemów wewnętrznych, spowodowanych najpierw przez bunt jednego z zastępców, a potem przez otwartą wojnę, prowadzoną przez Sathama, szalonego naukowca i jego popleczników.

Kiedy wydaje się, że eksperyment zakończył się sukcesem, Wielki Mózg, najwyższa władza na Des, podejmuje decyzję o zniszczeniu pracy Ais i jej kolegów. Wielka Wyspa zostaje zatopiona uderzeniem meteorytu, jednak ludzie, dzięki pomocy swoich opiekunów z kosmosu, mają szansę uciec i osiedlić się na innych terenach. Za tę niesubordynację Ais zostaje ukarana odsunięciem od prac w ekspedycji. Jej miejsce zajmuje jej klon, Aistar, która prowadzi dalej obserwacje stworzonej przez swoją protoplastkę cywilizacji, kontynuując jednocześnie walkę z Sathamem.

Żeby odnaleźć skrytkę trzeba rok urodzin autora koncepcji wpływu istot pozaziemskich na życie ludzi w czasach przedhistorycznych X, podstawić do wzoru.

 N 51°33'X-1727"

E 15°37'X-1683"

 Kesz to mikrus ukryty na łonie natury.

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
04.03.2018 (04.03.2018)
Cache name058 - Bogowie z kosmosu
Hintiglak półtora metra za dębem
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device