Description

www.góry.oc

czyli

WARIACKI WYPAD W GÓRY ( OPENCACHINGOWO ).

Pomysł zrodził się jakiś czas temu, o tak po prostu. Gdzieś tam stale w góry jeździmy, a dlaczego nie mielibyśmy robić tego razem z WAMI. Założenie było, aby nie był to projekt jednorazowy i tak też się dzieje.

Dlaczego wariacki ? Bo nasze wyjazdy przeważnie takie są! Nie zawsze wiemy, że za miesiąc akurat pojedziemy tam, czy tam. Czasami jest to decyzja chwili. Tak też było i jest z tym projektem. Zdarzało się tak, że kolejne eventy były ogłaszane na kilka dni przed terminem.  Ten jednak jest ogłoszony na tyle wcześniej, żeby nie było wymówek J.

Na każdym wyjeździe keszujemy oczywiście, i jeśli skrzynek nie ma zbyt wielu to zakładamy nowe.  Założenie jest takie, aby założyć przynajmniej jedną skrzyneczkę.

Jednak Najważniejsze jest żebyście po prostu BYLI.

Na każdym wyjeździe jest oczywiście dostępna:  OP82SA  jako stały bonusik dla nowicjuszy.

 

 

Teraz o www.góry nr 11

 

Jak nakazuje tradycja wiosną znów ruszamy na Krokusy na Turbacz !

Tak to z nami jest, że żeby nie było nudno, to znów pójdziemy inną trasą laughing.

Termin: 7 - 8 kwietnia 2018 r.

Lokalizacja: GORCE – Obidowa ( woj. małopolskie )

Trasa:

1 Sobota: Obidowa – Bukowina Miejska – Kaplica Papieska – Turbacz – Obidowiec – Stare Wierchy – Obidowa

2 Niedziela ( dla wytrwałych ): Nowy Targ os. Robów - Polana Bernadowa - Polana Kotlarka - Bukowina (szczyt) - Polana Łapsowa - Nowy Targ os. Robów

 

ad. 1 Wycieczka całodniowa (ok. 17 km, ok. 7-8 godz.), ale przepiękna, po drodze dwa schroniska: pod Turbaczem i na Starych Wierchach. Na trasie będziemy zakładać nowe kesze, bo aktualnie jest ich tylko kilka - proszę zabrać podstawowe zestawy  keszerskie ( pudełeczka, strunówki, logbooki, ołówki, zaczepki, gadżeciki itp.).

 Plan: Spotykamy się o 9.00 na kordach. Trasa wiedzie pięknymi halami poza terenem Gorczańskiego Parku Narodowego ( tu nam parkowi skrzynek nie skasują smile ) i jak tylko pogoda dopisze widoki będą oszałamiające cool.  Na Turbaczu planuję obiadek, a na Starych Wierchach podwieczorek.

Główną atrakcją wyjazdu będzie jak zawsze poszukiwanie tegorocznych krokusów, a ich w Gorcach nie brakuje.

 

ad.2 Krótka wycieczka, żeby nie tak od razu do domu smile. ( 8 km, ok 4 godz ). Po drodze nowe schronisko Koliba na Łapsowej Polanie, gdzie oczywiście się posilimy, bo gospodarze słyną z niesamowitej kuchni. Keszy nie ma tu na razie żadnych więc będziemy zakładać .

Plan: Startujemy o 11.00 (będzie czas żeby wyspać się, odpocząć lub iść rano do kościoła)  z parkingu w Robowie ( N 49' 30.235; E 20' 02.125 ).

 

UWAGA! To jest wczesna wiosna i w górach jest jeszcze sporo śniegu. Proszę być na to przygotowanym ( adidaski nie są wskazane, ale czapki i rękawiczki jak najbardziej mogą okazać się przydatne).

Tym razem zapraszamy również rodziny z dziećmi  - przy pomocy tatusiów i dobrych wujków powinny dać radę wink.

Zaczynamy event już w piątek wieczorem o godz. 19.19 zachodem słońca nad Obidową, a kończymy w niedzielę, po obiadku na Łapsowej Polanie.  Osoby chętne proszę o kontakt – podam namiary na kwaterkę.

 

 

INFO 4.04.2018:

Jako, że miejsc na podanej kwaterce już od dawna brak smile  , zawiadamiamy, że tuż obok jest inna agroturystyka, gdzie jeszcze do wczoraj były ostatnie wolne miejsca.

W wyższych partiach gór zalega jeszcze sporo śniegu, a ma być bardzo ciepło - polecam naprawdę DOBRE BUTY i stuptuty .Kto był w zeszłym roku wie co go czeka wink.

 

Podczas eventu planowane jest utworzenie nowej geościeżki. Żeby WAS specjalnie nie zamęczać każdy z uczestników będzie miał za zadanie założyć JEDNEGO kesza ( oczywiście jak ktoś będzie chciał więcej to nie widzę problemów wink). Proszę przygotować sobie pojemniczki, pisadełka i ewentualne maskowania. Logbooki dostaniecie na miejscu. Lokalizacja poszczególnych skrzynek jest już ustalona. Fajnie by było gdyby dało się je publikować najpóźniej w dniu następnym.  Po publikacji przejmę skrzynki do adopcji i uzupełnię opisy, jak ktoś będzie chciał to oczywiście może sobie zostawić - jak to mówią "wolnoć Tomku w swoim domku" smile.

 

Zaczynamy zabawę w piątek o godzinie 19.19 - od zachodu słońca nad Obidową.

 

PS. A krokusy właśnie zakwitły ! Do zobaczenia.

 

Masz pytanko ? 604-204-935.

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
04.03.2018 (04.03.2018)
Cache namewww.góry.oc nr 11 - Krokusowy Turbacz
HintProszę rezerwować wolne
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device