Description

Cywilne lotnisko sportowe używane przez Aeroklub Ostrowski, położone 6 km na północ od Ostrowa Wielkopolskiego i 10 km na południowy zachód od Kalisza, we wsi Michałków.

Przy lotnisku znajdują się hangary, zespół budynków obsługi lotniska oraz zespół budynków Aeroklubu. Działają tam m.in. klub spadachroniarski oraz kawiarenka. Lotnisko jest pierwszą w Polsce zawodową Spadachronową Strefą Zrzutu (nosi ona nazwę Pyrlandia Boogie i powstała w 2001 roku). W obrębie Michałkowa działają też: Baza Samolotów Gaśniczych oraz Baza Leśna.

Na Lotnisku Michałków wielokrotnie odbywały się zawody szybowcowe i spadachroniarskie rangi krajowej i międzynarodowej, a piloci, spadochroniarze i modelarze Aeroklubu Ostrowskiego należą do najlepszych w kraju - jego wychowankowie byli pierwszymi w Polsce zdobywcami złotych medali z trzema diamentami, wyróżniano ich wielokrotnie na zawodach w kraju i za granicą. W dniach 21-22 maja 2011 odbył się tu festyn lotniczy "Lotnisko bliżej miasta". W związku z pozytywnym odzewem istnieje możliwość, że festyn stanie się imprezą cykliczną. Kolejny już w dniach 26 – 27 maja 2012.

Wiecej tutaj: http://www.aeroklub.osw.pl/

Skrzynka znajduje się w okolicach pola namiotowego, na obrzeżach lotniska. Przy ogrodzeniu stanowiska p.poż. rośnie wysoki świerk i na nim schowana jest skrzynka. Podane współrzędne mogą być niezbyt dokładne - określane bez GPSa, za pomocą automapy. Do skrzynki na wymianę włożyłam brelok, smycz, logbook oraz pochłaniacz wilgoci.

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
22.11.2017 (22.11.2017)
Cache nameolatro06 - Michalków
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device