Description

W miejscowości Kozy - w pobliskich Cewicach nawet nie wiedzą o jej istnieniu, według przewodników turystycznych w zasadzie nie ma nic. Według Wikipedii: Kozy (kaszubski Kozë, niemiecki: Kose) –kaszubska wieś położona w województwie pomorskim, w powiecie bytowskim, w gminie Czarna Dąbrówka. Wieś jest siedzibą sołectwa Kozy w którego skład wchodzi również miejscowość Kozin. Na zachód od miejscowości znajdują się jeziora Mikorowo i Kozie. W Kozach znajduje się piękny pałac po dawnych właścicielach majątku Kose, państwu Klatt, a naprzeciwko pałacu, po drugiej stronie ulicy nekropolia z grobami rodziny von Klatt. Przed wojną, niedaleko wsi istniała cegielnia i wiele mniejszych folwarków. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa słupskiego. No a według mnie to w Kozach tak na prawdę oprócz rzeczonego mostu jest jeszcze bardzo ciekawie usytuowany kościółek w lesie - jest na przeciwko mostu, po drugiej stronie drogi Lębork - Czarna Dąbrówka. Pierwszego znalazce proszę o dokładniejsze zamaskowanie bo ja kryłem to w nocy i nie wiem jak mi wyszło.

UWAGA - MOST JEST DOŚĆ WYSOKI, BEZ BARIEREK I W FATALNYM STANIE DLATEGO OZNACZYŁEM JAKO NIEBEZPIECZNE (trzeba wspiąć się na górę, nie trzeba jednak biegać po niebezpiecznych krawędziach)

Współrzędne wskazują stare miejsce ukrycia, a nie to wznowione przez Chestera, ale na ich podstawie mozna wywnioskować po której stronie mostu znajduje się miejsce ukrycia.  Sama skrzynka znajduje się otworze w konstrukcji mostu.

Sam most przechodzi nad rzeką i jej rozlewiskiem, łączy dwa wysokie nasypy, a część przechodząca nad drogą została wysadzona ponieważ groziła zawaleniem. Żeby nie było z łatwo nie powiem po której stronie mostu jest skrzynka.

Zdjęć nie ma bo było za ciemno, mimo to polecam wieczorem - robi dużo lepsze wrażenie

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Information
07.03.2018 (07.03.2018)
Cache namemost do nikąd
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device