Description

Cmentarz żydowski w Trzciannem znajduje się na północ od miejscowości, na skraju lasu, po lewej stronie drogi do Downar. Jego lokalizację zaznaczono na wydanej w 1930 roku wojskowej mapie okolic Goniądza. Nekropolia powstała zapewne w dziewiętnastym wieku, na działce w kształcie prostokąta, o powierzchni około jednego hektara. Podczas drugiej wojny światowej oraz w okresie po wyzwoleniu cmentarz został poważnie zdewastowany. Dziś w trawie i ściółce leśnej można odnaleźć pojedyncze kamienie z reliktami hebrajskich inskrypcji. Zachowały się także fragmenty ogrodzenia.

Tyle mówi o tym miejscu internet.Spędziłem tam prawie godzinę,niestety w deszczu,przeszukując obie strony drogi,gdyż gps trochę wariował.Dopiero rozmowa z paniami z pobliskiego sklepu i z przemiłą staruszką mieszkającą w gospodarstwie niedaleko kirkutu pomogła mi namierzyć resztki cmentarza.Niestety podziela on los innych podobnych przybytków,które to miejscowi przeważnie zamieniają w wysypiska.Znalazłem sporo zarośniętych kamieni,porozrzucanych na sporym terenie,kilka większych grup i trochę gruzu..Coś tam na pewno jest,gdyż atmosfera jest niesamowita.Zapraszam do zwiedzania.

Skrzyneczka to pudełko po lodach 0,5l,z logbookiem,ołókiem i kilkoma fantami.Schowana tuż przy bardzo charakterystycznym drzewie w pobliżu resztek cmentarza.

Dodatkowym miejscem,przy którym warto się zatrzymać,jest pomnik poległych radzieckich żołnierzy znajdujący się tuż przy drodze,ok.300 metrów od cmentarza,w kierunku Downar.

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
21.11.2017 (21.11.2017)
Cache namedMR21*Zapomniany kirkut
Hintprzysypana igliwiem
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device