Description

Kesz jest częścią "K-TZT stopień popularny - OP474B"

 

Zamek w Starych Tarnowicach jest przykładem jak powinno się odnawiać i wykorzystywać zabytki. Z totalnej rudery pozostawionej po byłym PGR powstała perełka, która jest wizytówką powiatu tarnogórskiego. Dzięki pasji (i wielkim pieniądzom) prywatnych właścicieli udało się przywrócić zamkowi dawną świetność. Jest to też dowód, że można wygrać z polskimi konserwatorami zabytków, dla których najwyższą wartością jest trwała ruina :)  Historia zamku i przydatne informacje znajdują się tutaj. Zdjęcia zamku sprzed i w czasie renowacji - galeriaZamek jest udostępniony do zwiedzania - polecam!

KESZ znajduje się na terenie kompleksu zamkowego, dlatego poszukiwania w nocy są niewskazane. Jednak na upartego chyba się da, gdyż zamek przylega do gospody (parking) i hotelu. Proszę o ostrożne podejmowanie, gdyż jest to uczęszczane miejsce, szczególnie w weekendy. Teren od strony wejścia do zamku jest monitorowany, dlatego przy wpisywaniu do logbooka lepiej usiąść po prawej stronie ławki. Proszę również o staranne zamaskowanie miejsca ukrycia, żeby nie spalić miejscówki.

Do zdobywców K-TZT:

Proszę zrobić sobie zdjęcie na tle obiektu i zamieścić w logu oraz wpisać datę zaliczenia i nazwę obiektu: zamek w Starych Tarnowicach w odpowiedniej rubryce (grupa V). Osoby, które zdecydują się na zwiedzenie zamku (naprawdę warto), mogą przykleić bilet na odwrocie formularza.

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
22.11.2017 (22.11.2017)
Cache nameZamek w Starych Tarnowicach
Hintdziupla
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device