Description

Stare Zoo w Poznaniu, zajmuje trzecie miejsce w Polsce pod względem wieku. Starsze jest tylko zoo we Wrocławiu i Toruniu. Swoje powstanie zawdzięcza dość nietypowemu wydarzeniu które miało miejsce pewnego dnia w 1871r. Tego dnia, prezes klubu kręglarzy obchodził swoje 50 urodziny. W prezencie od swoich przyjaciół dostał nic innego jak zwierzęta! Prezes umieścił je w ogródku restauracyjnym i zwierzątka szybko stały się atrakcją. Tym oto sposobem w 1874r. powstało Towarzystwo Akcyjne Ogród Zoologiczny.

Oczywiście przez te wszystkie lata, Stare Zoo, przechodziło różne koleje losu,  I wojna, II wojna światowa …Po szczegóły odsyłam na oficjalną stronę. Tam znajdziesz również inne info, np. o godzinach otwarcia.

Poznańskie zoo tuż po wojnie przejęło okazy ze zniszczonego podczas walk zoo we Wrocławiu, a także likwidowanego ogrodu w Lesznie. Kolejni dyrektorzy dbali o rozwój ogrodu, lecz było to poważnie utrudnione ze względu na brak odpowiedniej powierzchni. Już w latach 30-tych ubiegłego wieku kilkakrotnie podnoszono sprawę przeniesienia zoo w inne miejsce. Wśród możliwych lokalizacji wymieniano między innymi Park Kasprowicza i Sołacki. W rezultacie w 1974 roku , a więc w setną rocznicę powstania zoo, otwarto po latach przygotowań Nowe Zoo na Białej Górze. Od tego momentu w Starym Zoo dąży się do prezentowania drobnych zwierząt tropikalnych, podczas gdy zwierzęta duże trafiają do Nowego Zoo. Pierwotnie planowano przeniesienie Starego ZOO w całości, jednak w 1976 roku zostało ono objęte rejestrem zabytków i musi zostać zachowane (Wiki podaje rok 1978).

Od lipca 2009 Stare Zoo zostało przekształcone w park i wstęp do niego jest bezpłatny. Jedynie wejście do pawilonów gadów płatne jest 3 zł.

Warto znać sukcesy Starego Zoo!!! Należą do nich m.in. pierwsze urodziny orła cesarskiego w niewoli w 1985r. ; trzecie narodziny w niewoli na świecie papugi Ara; wyhodowane puchacze reintrodukowane na Wolinie. Nasze zoo, jako jedyne w Polsce posiada również Warany z Komodo, a z sentymentem wspominana jest Kinga, słonica indyjska, która była jednym z najdłużej żyjących w niewoli przedstawicieli swojego gatunku. Jednym z najstarszych słoni w ogrodach zoologicznych w Europie i najstarszym w Polsce. Zmarła w 2003r.

Na spacer po zoo, koniecznie zabierz rodzinę! Dzieci znajdą tam mnóstwo frajdy!!! Jest plac zabaw, możliwość przejażdżki na kucyku (płatne 5zł), można pogłaskać kózki i zrobić sobie zdjęcie z olbrzymią małpą czy z naturalnej wielkości wilkiem- pomnikiem.

TEN OGRÓD TO POMNIK HISTORII, KTÓRY POWINIEN BYĆ USZANOWANY PRZEZ KAŻDEGO ODWIEDZAJĄCEGO!!! DECYZJA O POWSZECHNYM UDOSTĘPNIENIU TEGO SZCZEGÓLNEGO PARKU NIE MOŻE BYĆ RÓWNOZNACZNA Z JEGO ZAGŁADĄ!!! TO NAPRAWDĘ WYJĄTKOWE MIEJSCE, O KTÓRE WSZYSCY MUSIMY ZADBAĆ!!!

Skrzynka:

Na terenie zoo, znajdź Argusa ;).Nie daj się zwieść!   Może być ich dwóch :D Ty szukasz tego,  przy którym możesz odpocząć i zobaczyć swoje odbicie.  Szukaj pod środkową.  Znajdziesz tam pewne wskazówki, po ich odczytaniu wszystko powinno stać się jasne. Weź coś do notowania, kartkę, notes, ołówek, długopis. Wskazówki spisz (!), i odłóż mikrusa na swoje miejsce. Nie zabieraj go ze sobą!!! Mając spisane wskazówki z mikrusa, wydrukowane lub spisane zadania do wykonania (te poniżej) jesteś gotowy/a do przemierzenia etapów potrzebnych do podjęcia skrzynki finałowej. Powodzenia! :)

ZADANIE NR 1: Ilość pokarmów występujących w opisie

ZADANIE NR 2: Pierwsza cyfra występująca na tablicy

ZADANIE NR 3: Suma ilości pokarmu i promienia "słyszalności"

ZADANIE NR 4: Ilość zdjęć na tablicy minus pięć (-5)

ZADANIE NR 5: Ilość krajów, w których występuje ten gatunek

ZADANIE NR 6: Ilość spokrewnionych gatunków minus dwa (-2)

  

Wyniki zadań podstaw do wzoru:

52* 24. ZADANIE 1, ZADANIE 2, ZADANIE 5

16* 54. ZADANIE 6, ZADANIE 3, ZADANIE 4

 

Od kwietnia do września zoo otwarte jest od 9 do 19, od listopada do lutego od 9 do 16, w marcu i październiku od 9 do 17. ZOO czynne jest 365 dni w roku! Proszę liczyć się z tym, że w wypadku chęci zakupu biletów do pawilonów, kasy zamykane są ok dwóch godzin przed zamknięciem zoo. Do rozwiązania quizu nie ma potrzeby  wchodzenia na obszary płatne!!!

Skrzynka ukryta w miejscu dość ruchliwym. Proszę o bardzo ostrożne podejmowanie, nie trzeba kopać, ani nic niszczyć, urywać! Nie wkładamy rąk do klatek, czy za ogrodzenie gdzie znajdują się zwierzęta! Podpowiedź kodowana jest po to, by podjęcie było jak najmniej inwazyjne! Dlatego proszę o dokładne odkładanie w tym samym miejscu!!!! I o dokładne maskowanie. Miejsce ukrycia skrzynki, jak i całe zoo jest dostępne dla osób niepełnosprawnych, jedynie przy podjęciu będzie potrzebna pomoc.

 

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
21.11.2017 (21.11.2017)
Cache nameZOO* Zakeszowany Okręg Operacyjny
Hintw narożniku, zamaskowana kamieniem
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device