Description
Decyzja o budowie zakładów zapadła w 1964 roku, dyrekcję powołano w 1965 r. i w tym roku w lecie rozpoczęto roboty budowlane. W 1967 roku zbudowano port w Policach nad Zalewem Szczecińskim do obsługi transportu zakładów. Planowano, że znaczna część ich produkcji będzie wysyłana na eksport. Produkcję rozpoczęto po pięciu latach od momentu wydania decyzji o budowie fabryki: w 1969 roku jako pierwszy wydział produkcyjny rozpoczęła działalność wytwórnia kwasu siarkowego. W nastepnych latach zakłady unowocześniano i rozpoczynano produkcję innych składników, a w dniu 30 grudnia 1995 r. zakłady zostały wpisane do Rejestru Handlowego i rozpoczęły działalność jako Zakłady Chemiczne „POLICE” Spółka Akcyjna, dzięki czemu w 1996 roku mogły zostac oddłużone. Od 14 lipca 2005 r. Spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Z. Ch. "POLICE" S.A. obecnie jest producentem wieloskładnikowych nawozów mineralnych mających zastosowanie w rolnictwie i ogrodnictwie. Produkuje również biel tytanową potrzebną w produkcji farb, tuszy, materiałów ceramicznych oraz substancje chemiczne takie jak kwas fosforowy i siarkowy, amoniak, fluorokrzemian sodowy i siarczan żelazawy i inne.

Naszym zamiarem jest nie tylko pokazanie miejsca, ogromnej i liczącej się w Europie fabryki, bo dla niektórych może nie należeć do najciekawszych, ale chyba warto choć raz się tam przejechać i zwrócić uwagę na degradację środowiska powodowanego przez tego rodzaju zakłady produkcyjne i zastanowić się czy okolica jest sprzyjająca osiedlaniu się ludzi. Trupia czacha, bo niestety zapach mocno nieprzyjemny (choć może nie tak trujący).

KESZYK: mikromagnetyk schował się pod koordami w oczywistym miejscu Laughing

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
21.11.2017 (21.11.2017)
Cache nameZ. Ch. "POLICE"
HintNa wysokości ok 1,5 m, od strony fabryki ;)
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device