Description

Logo GŚ

 

Witamy Was na powstającej geościeżce!

Kesze mają na celu przybliżyć Wam nieco architekturę Wejherowa, pokazać ciekawostki, których nie znacie, ale również przypomnieć o tych, które znacie doskonale i już nie zwracacie na nie uwagi. Będą detale stare, ale też całkiem nowe, dopiero co powstałe.

Ścieżka oparta jest na pomyśle Iwmali - Wyimki ze Szczecina, ale bezpośrednią inspiracją była seria DJDiody i Verdanta - Wyimki z Gdańska.

Na początku, zdobywając gdańskie wyimki nie wierzyłem, że zakładanie podobnej ścieżki w Wejherowie miałby jakikolwiek sens. Ale już po zdobyciu tamtej ścieżki zacząłem zauważać w naszym mieście coraz więcej detali architektonicznych, które warto byłoby pokazać. W międzyczasie udało mi się jeszcze poznać wersję wyimków ze Słupska - W górę wzrok założoną przez MPGów. Tak właśnie pomysł na wyimki wejherowskie zakiełkował i szybko się rozwinął. A po niespełna 3 miesiącach od zaliczenia gdańskiej geościeżki możemy zaprosić na pierwsze wyimki w Wejherowie.

 

Co to za skrzynka? Gdzie jest finał?

Niniejsza skrzynka zastępuje na razie opis geościeżki - dopóki taka nie zostanie utworzona. Później stanie się faktycznym finałem GŚ. Finału na razie oczywiście nie ma w terenie. Znajdzie się tam dopiero pod koniec publikacji keszy ze ścieżki. Przy opisach niektórych wyimków znajdą się uwagi na temat informacji do zapamiętania. Przydadzą się one przy obliczaniu współrzędnych finałowych.

 

Z ilu wyimków będzie się składała wejherowska geościeżka? 

Na pewno nie będzie proporcjonalnie mniej niż w Gdańsku. Wejherowo ma 1/10 liczby ludności Gdańska oraz zajmuje 1/10 powierzchni Gdańska. Ale skrzynek na pewno będzie więcej niż 1/10 gdańskich. :)

Jedno jest pewne. Wejherowo nie jest duże, a dodatkowo miejsca "wyimkowe" są bardzo skupione wokół centrum. Tak więc może się zdarzyć, że kesze będą się pojawiały na ulicach, na których już byliście w związku z innym wyimkiem. Trzeba więc zachować czujność i się bacznie rozglądać... 

 

Kesze.

W zdecydowanej większości mikromagnetyki. Może pojawią się jakieś pojedyncze większe skrzynki (może patenty), ale raczej proszę się na nie nie nastawiać. Większość miejsc, które pokazują kesze znajdują się w ścisłym centrum miasta, w gęstej zabudowie kamienic. Nie chcieliśmy przy każdym wyimku wyciągać Was w miejsca ustronne, w których można schować większe pojemniki, lepiej zamaskowane, ale za to niekoniecznie w miejscach bezpiecznych po zmroku. Zdecydowaliśmy, że kesze mają być proste i szybkie do podjęcia, ale "na widoku".

 

Wszelkie uwagi i propozycje proszę kierować do mnie przez panel wiadomości na OC

 

PODZIĘKOWANIA

Ścieżka została utworzony z pomocą henrykp. Dziękuję Tato!

Dziękuję iwmali, która jest pomysłodawczyniom wyimków, za zgodę na powielenie pomysłu.

Dziękuję również wszystkim osobom, z którymi prowadziłem niezliczone rozmowy odnośnie postaci wersji wejherowskiej - pomogliście mi wszyscy, bez wyjątku, nawet jeśli ostatecznie pomysł nie jest zgodny z Waszymi propozycjami - wielkie dzięki Wam!

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Information
07.03.2018 (07.03.2018)
Cache nameWyimki z Wejherowa - Finał
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device