Description

Według Wikipedii Wyżary to była gajówka. Następnie dzierżawiona przez Studencki Klub Jeździecki w Warszawie. Obecnie to domek myśliwski koła łowieckiego "Podmuch".

Dla miejscowych Wyżary to oprócz byłej gajówki także ośrodek wypoczynkowy z okresy komuny (obecnie własność prywatna) i staw na rzece Raduniance. Sam staw służył prze wiele lat do "topienia" ściętych drzew. Po renowacji zaczął pełnić rolę zbiornika przeciwpożarowego i miejsca rekreacji dla pracowników nadleśnictwa Waliły. Jego położenie w ostępach Puszczy Knyszyńskiej sprawiło że jest miejscem bytowania wielu gatunków zwierząt. Jakie zwierzęta możemy spotać, dowiemy się z tablic ustawionych przy stawie. Okolice stawu to także miejsce życia jedynego w Puszczy Knyszyńskiej wolnego stada żubra.

 

Edycja 6.01.2013. Jak sie okazało okolice Wyżar przeszły małe zmiany. Zaginął też pierwotny kesz. Dzięki kolegom keszerom, miejsce jednak nadal ma swoją skrzynkę. Tym razem to moczówka (nieużywana) schowana za tablicą "Żabi Raj". Spoiler wyjaśnia wszystko.

Edycja 15.08.2016. Kesz został przeniesiony w okolice jego pierwotnego miejsca. Z reaktywacji pozostawiłem stary logbook, tak że w skrzynce są dwa, stary i nowy. Po drodze uważajcie na dziury które są dziełem bobrów, a na których można zwichnąć nogę. Proszę o dokładne maskowanie. W tym miejscu świadków mieć nie będziecie mieli, więc można się upewnić, że nic nie wystaje. Sam kesz to niewielki pojemnik na żywność 0,2l.

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
22.11.2017 (22.11.2017)
Cache nameWyżary
Hintpo zewnętrznej stronie mostka, pod kamieniami
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device