Description

 

 

 

Już w XVII w. ludzie zaczęli zdawać sobie sprawę z możliwości przesyłania głosu za pośrednictwem metalowego przewodu. Można tego dowieść w prosty sposób, za pomocą dwóch metalowych naczyń połączonych drutem.

Telefonu nie wynalazł Alexander Graham Bell, któremu przez dziesiątki lat przypisywano to osiągnięcie, lecz Antonio Meucci. Kiedy jego żona zachorowała, Meucci skonstruował telefon, dzięki któremu kobieta mogła z domu porozumiewać się z warsztatem. Później Włoch zmodernizował wynalazek tak, by można było się nim porozumiewać na znaczną odległość. Nie było go jednak stać na opłacenie patentu. Podobnych prób dokonywał także Niemiec Philpp Reis.

W roku 1876, dwóch wynalazców, Elisha Gray i Alexander Bell, samodzielnie zaprojektowali swoje telefony. Obaj mężczyźni szybko udali się do urzędu patentowego z różnicą kilku godzin; Bell opatentował jako pierwszy swój telefon. Elisha Gray i Alexander Graham Bell przeszli przez słynną bitwę prawną o wynalezienie telefonu, którą wygrał Bell.

(według wikipedia.org)

 

 

 

Czasy telefonów na korbkę, z tarczą, czy nawet przyciskami nieuchronnie minęły. Teraz każdy z nas dzierży w dłoni urządzenie multimedialne, którego ostatnim chyba przeznaczeniem jest dzwonienie do kogokolwiek. Telefony komórkowe grają, robią zdjęcia, łączą się z internetem, bawią i służą do zadawania szyku.

Ostatnim reliktem przeszłości są jeszcze budki telefoniczne, które znaleźć można na naszych ulicach. To one zaprowadzą Was do miejsca, gdzie można urwać się ze smyczy telefonu komórkowego, oderwać od świata i pooddychać świeżym powietrzem w miejscu prawie zapomnianym przez ludzi.

Aby znaleźć to miejsce, w którym wielu z Was nie będzie musiało nawet wyłączać telefonu, bo zwyczajnie nie będzie miało zasięgu, należy znaleźć 4 budki telefoniczne o podanych w waypointach koordach i podstawić cyfry z ich numerów pod wzór:

N 52° AB.CD8

E 1E° FG.991

 

Kiedy już skończycie napawać się wolnością, obejrzycie okoliczne "ruinki" i cuda przyrody zajrzyjcie do kesza, podmieńcie gadżety do telefonów komórkowych i ruszajcie w dalszą drogę.

Powodzenia :)

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
21.11.2017 (21.11.2017)
Cache nameWyłącz telefon!
HintJeśli znajdziesz w internecie numery budek telefonicznych, nie będzie trzeba jeździć po mieście. Mi
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device