Description

Kolejowa wieża ciśnień. Dołem murowana, górą drewniana. Ośmioboczna w obu częściach. Od strony wejścia ostrołukowa blenda z prostokątnym oknem i okrągłym świetlikiem. Dach drewniany pokryty papą, ośmiopołaciowy.

Co to jest wieża ciśnień i jak działa

Wieża ciśnień to budowla o charakterze technicznym. W jej górnej części umieszczony jest zbiornik wody. Woda gromadzona w zbiorniku rozprowadzana jest rurami do miejsc docelowych. Zbiornik w wieży umieszczony jest wysoko aby uzyskać odpowiednie ciśnienie rozprowadzanej wody. Do zbiornika woda doprowadzana jest za pomocą pomp. Ze zbiornika w wieży woda może być rozprowadzana do ostatecznych odbiorców poprzez sieć wodociągów bez dodatkowego zasilania, na zasadzie grawitacji (dlatego zbiornik wody musi być umieszczony na wyższym poziomie niż odbiorcy wody)

Wyżej wymieniona wieża to wieża kolejowa z której napełniane były parowozy w czasach kolei parowej (ale także zapewniały wodę dla obiektów technicznych i socjalnych stacji kolejowych),

Kesz: Aby znaleźć skrzynkę trzeba wejść do środka. Drzwi wyglądają na zakneblowane ale bez trudu i większych obaw można je otworzyć. Obiekt jest całkowicie opuszczony i niewiele interesuje mieszkańców wsi. Mimo to lepiej być przezornym i zaglądać tam kiedy jest ciemno dla lepszych wrażeń, wtedy potrzebna latarka.

Wchodzisz, przemierzasz  pierwsze i drugie dość strome schody. Po ich pokonaniu możesz rozpocząć szukanie. Uważaj na głowę.

Skrzynka jest sporych rozmiarów.

Dla pierwszego znalazcy ciekawa nagroda.

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
22.11.2017 (22.11.2017)
Cache nameWieża ciśnień we Wrockach
Hintmożna się trochę ubrudzić
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device