Description

Railay Beach ukryta jest pomiędzy wysokimi klifami i gęstą dżunglą. Można się na nią tylko dostać jedną z tradycyjnych łódek jakich pełno jest na tajskich plażach. Ponieważ nie ma tutaj ani dróg, a zatem nie ma też samochodów i skuterów, przebywając na Railay ma się wrażenie, że jest się na wyspie. Plaża dzieli się na dwie główne części:

 • Zachodnia Railay to główna plaża w okolicy, która słynie z krystalicznie czystej wody i z otaczających ją klifów. Jest to też główne wejście do Walking Street – prowizorycznej, małej ulicy, gdzie znaleźć można sklepy z pamiątkami i sporo knajp z tanim, tajskim jedzeniem.
 • Wschodnia Railay oddalona jest od jej poprzedniczki około 5 minut piechotą. Tutaj nie znajdziesz miejsca do wylegiwanie się na piasku, ale jeśli masz ochotę na wydanie trochę więcej na jedzenie i zakwaterowanie, to ta część na pewno ci się spodoba. Wschodnia Railay jest również przyjemnym miejscem na spacery.

źródło: https://www.theblondtravels.com

Warto spędzić tu kilka dni a podczas nich można plażować, pić mleko prosto z kokosa, smakować świeżych owoców morza, pływać, kajakować w okół skałek zanurzonych w morzu, snurkować ale też cieszyć się wspinaczką skałkową od której słynie niewątpliwie to miejsce.

Dla dodatkowej adrenaliny zapraszamy na wspinaczkę do laguny ukrytej między skałami. Początek trasy do punkt widokowego i laguny oznaczone jest znakami. Nie ma tam schodów a na trasę warto zamienić japonki na normalne buty lub zapinane sandałki. Po drodze w górę wybrudzicie się na czerwono od ziemi i konarów ale na górze roztacza się niezły widok na obie plaże Railay. Kierując się dalej w stronę laguny będziecie mijać na płaskim terenie ogromne drzewo charakterystyczne zarówno dla Tajlandii czy Malezjii, to przy nim ukryliśmy kesza o ile deszcze go nie wymyły powinien on tam nadal być. Dalsza trasa na lagunę jest nieco niebezpieczna więc sami musicie podjąc decyzję czy warto...

Kesza założyliśmy rok temu ale nie było czasu na jego publikację, stąd nie mamy pewności czy nadal tam jest, ale jeśli go nie ma to nie ma problemu, żeby znalazca właściwego miejsca ukrycia zrobił reaktywacje wraz z podesłaniem fotki potwierdzającej obecność. Chodzi o pokazanie miejsca, zaprowadzenie was tutaj a nie o sam pojemnik.

Jeśli ktoś będzie na miejscu i nie znajdzie a reaktywacji nie będzie chciał robić to usuniemy go z zasobów keszy.

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
Cache nameWidok na Railay Beach
Hintprzy ogromnym drzewie na trasie na lagunę
GridsquareNJ98KA11BH
Latitude8.005500
Longitude98.842117
DifficultyAverage
TerrainExperienced outdoor enthusiasts only
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device