Description

Jasio, student Keszerstwa i Skrzynkoznastwa, właśnie wrócił do domu po zajęciach w swojej ukochanej szkole. Od samego rana na jego twarzy rósł coraz większy uśmiech. Wszak to jego ulubiony dzień, dziś miał same najciekawsze przedmioty! Po trzech godzinach zajęć z Zaawansowanych Technik Ukrywania oraz dwóch godzinach praktycznych zajęć z Metody Lekarskiej wciąż mu mało. Zerwał się więc z miejsca i zdecydowanym krokiem wyruszył w teren na keszołowy.

"Ach, przy okazji odrobię zadanie domowe polegające na znalezieniu co najmniej 10 skrzynek używając nowo poznanych technik" - pomyślał Jasio.

Aby podczas szukania bawić się jak najlepiej, Jasio stworzył sobie mapę, na której zaznaczył 10 wybranych przez siebie, ciekawie zapowiadających się skrzynek. Niestety odległości między wybranymi skrzynkami były zbyt duże, aby zdążyć znaleźć wszystkie idąc pieszo, zmontował sobie szybko (z części przeznaczonych na budowę jednego z keszy) rower... O dziwo, jak się po narysowaniu mapy Jasio zorientował, wszystkie skrzyneczki znajdowały się na skrzyżowaniach pewnych miejskich ulic. Niestety część ulic jest jednokierunkowa (no a pod prąd nie wolno się pod żadnym pozorem poruszać!). Stety natomiast, dom Jasia znajduje się praktycznie w miejscu jednej ze skrzynek, które chce odnaleźć.

Jasio nie jest jednak samotnym keszerem i gdy tylko może, szuka razem z rodziną i przyjaciółmi. Ponieważ jego towarzysze mieli problem z odczytaniem stworzonej przez niego mapy, pędzi więc Jasio z pomocą i rzecze:

"Czerwonymi kółkami zaznaczyłem miejsca, które bardzo chciałbym odwiedzić. Strzałka między dwoma skrzyżowaniami (kółkami) oznacza, że są one połączone drogą. Jeżeli strzałka ma dwa groty, to symbolizuje drogę dwukierunkową. W przeciwnym razie oznacza drogę jednokierunkową, a kierunek przy tej strzałce jest zgodny z rzeczywistym kierunkiem danej drogi"

...

Ależ to były udane łowy! Oj działo się, działo... 

Ale cóż to? Po powrocie do domu siostra Jasia - Joasia - zorientowała się, że podczas swej wędrówki odwiedzili wszystkie zaplanowane miejsca - każde z nich dokładnie raz! Niestety nie potrafili tej drogi zaznaczyć na mapie...

A czy Tobie się uda?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podczas swojej wędrówki Jasio założył jednego keszyka, jednak nie może sobie przypomnieć gdzie... Wie jednak, że lepiej szukać go po godzinie (+-) 19, w przeciwnym razie ze względu na ruch, miejsce może okazać się ekstremalnie 'wredne' :)

Mapę Jasia w większym rozmiarze (od tej z załączonego zdjęcia) można pobrać klikając tutaj.

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
28.11.2017 (28.11.2017)
Cache nameWędrujący Jasio
HintPomóż Jasiowi odtworzyć przebytą przez niego drogę...
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device