Description

Uroczysko Rezerwat

Na spacer 

 

Rezerwat florystyczny "Kulin" został utworzony w 1967 roku na terenie Nadleśnictwa Włocławek, a powiększony w 2001 r. Jego  obecna powierzchnia wynosi 51,16 ha. Specyficzny mikroklimat (cieplejszy niż na terenach przyległych) pozwolił na wykształcenie się biocenoz zbliżonych do lasostepów Ukrainy czy Niziny Węgierskiej. Przetrwały one do naszych czasów dzięki niedostępności stromych zboczy i wąwozów. W rezerwacie chroni się niezmiernie interesujące zbiorowiska ciepłolubnej roślinności stepowej, okrajowej, zaroślowej i leśnej z udziałem wielu osobliwości florystycznych: dyptamu jesionolistnego ("Mojżesza krzak gorejący"), ostnicy Jana, zawilca wielokwiatowego, omanu szorstkiego, wężymordu stepowego, wisienki karłowatej, kilku gatunków kserotermicznych porostów i wielu innych rzadkich roślin. Ponadto wykształciły się tu interesujące gleby i występują rzadkie ciepłolubne zwierzęta bezkręgowe: owady (np. cykady) i ślimaki. Jest to jeden z najcenniejszych obiektów przyrodniczych na terenie środkowej Polski.

W uroczysku rezerwat znajduje się ciekawy obiekt przyrodniczy - Głaz narzutowy - skała granitowa, o obwodzie 530 cm, wystający 90 cm ponad powierzchnię ziemi.

Głaz znajduje się na terenie rezerwatu "Kulin", w Uroczysku "Rezerwat". U podnóża skarpy, od zachodniej strony linii energetycznej SN. "Kamyczek" mieści się niedaleko zapory. Za parkingiem w lewo, pod słup energetyczny. Prowadzi do niego ścieżka dostępna tylko w suche dni.

Źrófło: www.odznaka.kuj-pom.bydgoszcz.pttk.pl

Skrzynka: Mały pojemnik klipsowy zakopany w mijescu wskazanym wspułrzędnymi i spoilerem :)

Zdecydowanie dla ludzi lubiących przyrode i długie spacery. 

 

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Information
07.03.2018 (07.03.2018)
Cache nameUroczysko Rezerwat
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device