Description

Dziś kinomaniacy mają we Włocławku Multikino z dziewięcioma salami kinowymi, barem, bufetem i Bóg jeden wie czym jeszcze. A ja chciałbym przypomnieć (pewnie już trochę zapomniany) czar małych kin. Kiedy każde wyjście było w oczach małego chłopca prawdziwą wyprawą przeżywaną później w gronie kolegów jeszcze przez kilka dni. Gdzie tak naprawdę szło się DO KINA a nie na film. Sam niewiele z nich pamiętam - przez „tanie czwartki” w najdłużej działającym w mieście Kinie Polonia niewiele brakowało, a oblałbym biologię w liceum. Siedziało się tam na fotelach tak niewygodnych, że dwugodzinny film stawał się mordęgą, ale jednocześnie tydzień później nieprzeparta chęć przepuszczenia 4 złotych znowu okazywała się silniejsza niż wykład o pantofelku, czy innym pierwotniaku. Pamiętam bilety do kina Bałtyk na Bolka i Lolka rozdawane w podstawówce, dumny przemarsz z przystanku autobusowego na placu Wolności i węszenie po bardzo wówczas tajemniczych zaułkach śródmieścia. Zresztą sam wygląd kina dawał bardzo futurystyczne wrażenie. Pamiętam też karnety do „wakacyjnego” kina Muza sprzedawane przed każdymi feriami. To było moje pierwsze spotkanie z Indiana Jones’em - na drewnianych krzesełkach w sali koncertowej dawnej szkoły muzycznej, gdzie rozwieszano prześcieradłowy „ekran” i przysłaniano okna czym się dało.

Klub Filmowy „Ceramik”, jak i zbudowane w czynie społecznym kino „Wisła” znam już tylko z opowiadań. Dlatego koordynaty tych miejsc nie są idealne, ale przecież nie o super dokładność tu chodzi. Tamte kina też nie były super idealne - śmiem twierdzić że do ideału bardzo wiele im brakowało. Na koniec zabiły je tanie odtwarzacze i kasety wideo, a trzymające się najdłużej Kino Polonia poległo w przedbiegach z gigantycznym względem niego Multikinem.

Aby dotrzeć do skrzynki finałowej najpierw trzeba odnaleźć dawne włocławskie kina, poczym zeskanować umieszczone w ich pobliżu QRCode’y. Współrzędne pierwszego etapu umieszczone są na obrazku poniżej. Każdy odnaleziony element pokieruje nas do następnego. W etapie piątym czeka skrzynka.


Co to jest QR Code:

blog.khron.net

pl.wikipedia.org

forum.opencaching.pl

 Pomysł i wykonanie na bazie projektu TU BYŁO KINO - www.tubylokino.pl

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
21.11.2017 (21.11.2017)
Cache nameTu Było Kino
HintRgnc 01 – szukaj na rynnie Rgnc 02 – szukaj na słupku Rgnc 03 – szukaj na drzwiach Rgnc 04 – szu
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device