Description
Technopark Gliwice
Projekt „Technopark Gliwice” jest realizacją idei przekształcenia Gliwic z miasta kojarzonego z przemysłem ciężkim na miasto nowych technologii.
Pierwszym etapem realizacji tego przedsięwzięcia było utworzenie spółki zarządzającej Parkiem Naukowo-Technologicznym „Technopark Gliwice” sp. z o.o. Jej założycielami są: Miasto Gliwice, Politechnika Śląska w Gliwicach oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.
Obecnie prowadzone działania mają na celu mobilizację środowisk naukowych oraz osób posiadających rozwiązania innowacyjne dla zakładania firm wykorzystujących nowe technologie. Równolegle przygotowywany jest projekt o uzyskanie dofinansowania z funduszy strukturalnych na budowę budynku „Technoparku Gliwice”, który powstanie na terenie miasteczka akademickiego przy ul. Konarskiego 18. Koszt tego przedsięwzięcia jest szacowany na kilkanaście milionów złotych. Nawiązana została także współpraca międzynarodowa z podobnymi instytucjami zagranicznymi takimi jak AGITmbh z Aachen oraz Eurasante z Lille.
 

Naukowo-Dydaktyczne Centrum Nowych Technologii
 Nowa jednostka gliwickiej politechniki. Budynek naukowo-dydaktyczny, laboratoria i pracownie techniczne wyposażone w specjalistyczny sprzęt oraz meble użytkowe – to nowoczesne zaplecze Politechniki Śląskiej.

Budynek surową, technologiczną estetyką wnętrz zarówno odzwierciedla funkcję obiektu, jak i stanowi manifest puryzmu, szczerości materiałowej i konstruktywizmu cechującego „szkołę śląską”.

Nowy Gmach zaprojektowany został na zdegradowanym terenie likwidowanych obiektów zaplecza magazynowo-transportowego, równolegle do realizowanej obecnie Drogowej Trasy Średnicowej. Sąsiedztwo komunikacyjnego kręgosłupa aglomeracji Górnośląskiej- czyni z tego terenu znak rozpoznawczy uczelni, przechodzącej obecnie gruntowną modernizację. Bryła gmachu składa się z siedmiokondygnacyjnej części wysokiej, mieszczącej pomieszczenia dydaktyczno-naukowe.

Całkowita wartość projektu to 78,6 mln zł, z czego prawie 60,2 mln zł to unijne wsparcie w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.


co do skrzynki: skrzynka to szybki trzyetapowy multak pokazujący Technopark i gliwicką "Żylete"
dookoła dużo kamer lecz staraliśmy się by poszukiwacze nie byli zbytnio narażeni na ich widok.
uważajcie na ochroniarzy którzy mogą się przechadzać po terenie uczelni. 

pozdrawiamy  BUMAG_team

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
05.03.2018 (05.03.2018)
Cache nameTechnopark Gliwice i Centrum Nowych Technologii
Hint1etap - skręć w prawo 2etap - dasz radę 3etap - magnetyk
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device