Description

 

Wzgórze Krasino znajduje się na terenie wsi Smorzewo (gm. Gozdowo, pow. sierpecki), w pobliżu Kurowa, gdzie na  cmentarzu spoczywa wielki płocki archeolog Franciszek Tarczyński. Na wzgórzu znajduje się wczesnośredniowieczne cmentarzysko( ok. XI -XII wiek). Pochowani byli tam wojowie plemienia Warego-Rusów. Byli to wojownicy, którzy pomagali Piastom w utrzymaniu państwowości.

Tajemniczości temu cmentarzysku dodają bez wątpienia opowieści mieszkańców o nadprzyrodzonych zjawiskach, które dzieją się wokół wzgórza, a samo miejsce nazywane jest przeklętym.

Cmentarzysko na Wzgórzu Krasino jest bardzo trudne do zlokalizowania. Jest niewielkich rozmiarów o średnicy około 20-30 metrów. Znajduje się pośrodku wierzbowego pola, z daleka od utwardzonych dróg, więc bez pomocy GPS nierealne jest odszukanie tego miejsca. Na cmentarzysku rosną drzewa i krzewy.

Ze względu na fakt, że cmentarzysko jest już przebadane (w tym roku pracowałem tam wraz z archeologami z Muzeum Mazowieckiego i PAN), u podnóża wzgórza  założyłem małą skrzynkę. Znajduje się ona w wykonanym przeze mnie małym kamiennym kręgu (identycznym jakie znajdowaliśmy na wzgórzu SPOILER 1/2). Oczywiście jeśli ktoś czuje się na siłach i ma ,,wielkie jaja” proponuję zdobycie skrzynki nocą.Laughing

Uwaga: współrzędne już poprawione na dokładniejsze (do 4m).

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
21.11.2017 (21.11.2017)
Cache nameTajemnicze Wzgórze Krasino
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device