Description

Jak już wiecie w Świebodzicach jest bardzo wiele pięknych i tajemniczych miejsc. Część opisywana i wychwalana jest znana prawie wszystkim, część pozostaje w ukryciu i znają je tylko nieliczni. Oto takie ukryte miejsce. Budynek przy ul. Prusa 24. Od czoła nie zachęca do odwiedzin, ba wręcz odstrasza odrapanym wejściem i obskurną bramą. Niewielu mieszkańców Świebodzic przechodząc ulicą pomyśli o wejściu do wnętrza aby zobaczyć co się w nim kryje. A wystarczy chociażby podnieść głowę do góry, żeby zobaczyć, że ta kamienica jest dość niezwykła. Jej szczyt wieńczy ozdobna balustrada i rzeźby m.in. orła. Także balkon na fasadzie jest bardzo ciekawy i podpowiada, że nie jest to zwykła kamienica. A więc wchodzimy do środka i widzimy coś niepowtarzalnego... Śpiący Rycerz... Spokój, który bije z jego twarzy jest tak realny, że aż zapiera dech i w naturalny sposób chcemy zachować ciszę. Wygląda jakby za moment miał się przebudzić. Kiedy ma wstać? Jakie wydarzenia przerwą ten spokojny sen i zbudzą wojownika, aby znów podjął walkę?

Nie znalazłem nic o historii tego niezwykłego miejsca. Mówi się, że kiedyś w kamienicy było muzeum. Myślę jednak, że ten rycerz chce opowiedzieć zupełnie inną historię. Może Ty spróbujesz w komentarzu?

KESZ:

Mikrus ukryty na kordach. Uważaj, podejmuj bardzo ostrożnie, bo pilnuje go mały potwór, poza tym na przeciwko jest mieszkanie i drzwi z wizjerem. Po podjęciu zadbaj o ponowne zamocowanie. Powodzenia!!!

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
04.12.2017 (04.12.2017)
Cache nameTajemnice Świebodzic 8# - czyli Tajemnica Śpiącego Rycerza
HintPod zbroją. Szukaj miłego potworka :-)
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device