Description

Z dawien dawna w Rudzie Pilczyckiej, Skąpem, Wólce wydobywano rudę żelaza, a górnicy czcili swoją patronkę św. Barbarę. W 1696 Krzysztof Stanisław de Nadole Łącki, dziedzic dóbr Skąpe i Pilczycy z przyległościami ufundował kaplicę modrzewiową pod wezwaniem św. Barbary. Z „Monografii Dekanatu Koneckiego” ks. Jana Wiśniewskiego (wyd. w 1913 r.) dowiadujemy się, że kaplica posiadała swoje fundusze z ziemi i kapitałów, a jej funkcjonowanie zapewniał ksiądz prebendarz. Na początku XIX wieku prebendę zniesiono, a kaplica została włączona pod zarząd kościoła parafialnego. W 1890 roku, po drugiej stronie drogi, w miejscu dawnego cmentarza wzniesiono nową, murowaną kaplicę. W półokrągłej absydzie mieści się wykonany z modrzewia w stylu gotyckim ołtarz główny, a w nim obraz św. Barbary, trzymającej w prawej ręce kielich z Najświętszym Sakramentem, w lewej miecz i palmę. Po bokach ołtarza stały kiedyś figury św. Piotra i Pawła. Na lewo znajdował się ołtarz św. Józefa.

Źródło: pilczyca.org

Co do kesza:

Niewielki pojemnik (falcon), aby się do niego dostać rozwiąż prosty quiz, koordy wskazują miejsce skąd dostrzeżecie tablicę (na lewo od wejścia do kaplicy), nie trzeba wchodzić nawet na teren obiektu. Na niej ujrzycie dwie daty, dodajcie je do siebie, od sumy odejmijcie 34, a otrzymany wynik podzielcie przez 100, w skrócie (data1+data2)-34/100=A. Może wygląda to na mocno zakręcone, ale tylko tak wygląda :).

Podstawcie do poniższego wzoru:

N 51 01.(Ax26-22)

E 20 06.(Ax3-32)

Miejcie oczy dookoła, by nie kręcić się w tym miejscu zbyt długo i nie przysporzyć sobie zbędnej uwagi okolicznych mieszkańców, dobra podpowiedź szyfrowana.

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
28.11.2017 (28.11.2017)
Cache nameTadeuszowi
Hintto po prawej stronie, około 2 m
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device