Description

TPK 1 - Cisowska Struga

Historia Cisowianki

O miejscu:

Cisowska Struga(zwana również Cisowianka, Cisówka, Cisowski Potok) struga na terenie Gdyni, dopływ Kanału Leniwego. Źródło Cisowianki znajduje się na wysokości ok. 105 m n.p.m. w lesie w pobliżu rezerwatu Cisowa, przez który następnie przepływa. W górnym biegu składa się z 3 cieków wodnych: tzw. Cisowskiego, Demptowskiego Potoku oraz Marszewskiej Strugi, które zlewają się u ujścia Doliny Demptowskiej.

Już od czasów historycznych Cisowska Struga była odnośnikiem geograficznym, stanowiąc niejednokrotnie granice dóbr - pierwsza oficjalna wzmianka o rzece pochodzi z dnia 7 marca 1283 roku i określała granicę posiadłości Oliwskich Cystersów. Wzdłuż środkowego biegu rzeki powstała pod koniec XIII wieku osada Cisowa - aktualna dzielnica Gdyni.

Długość rzeki wynosi 12 km, a powierzchnia zlewiska - 32,2 km². W Cisowiance można zaobserwować nietypowe zjawisko hydrologiczne - na pewnym odcinku rzeka znika, sprawiając wrażenie wyschniętego koryta, po to aby pojawić się ok. 500 m niżej.
To właśnie w tym miejscu ukryłem skrzynkę. Alby dokładnie zobaczyć to zjawisko polecam przejść się kawałek korytem rzeki do miejsca, gdzie znajduje się jej ponowne, drugie źródło, tzn. rzeka na nowo wypływa na powierzchnię.

O skrzynce:

Współrzędne pokazują teren ukrycia z dokładnością +/- 10 m.  W korzeniach drzewa po prawej stronie wyschniętego koryta rzeki.

Dodatkowe atrybuty skrzynki

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
22.11.2017 (22.11.2017)
Cache nameTPK 1 - Cisowska Struga
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device