Szwedzka Studnia
Atrakcyjne przyrodniczo i turystycznie Bory Niemodlińskie skrywają wiele atrakcji. Poprzecinane siecią przecinek, często bardzo starych, stanowią doskonały teren wypraw rowerowych. Przy jednej z leśnych dróg, będącej prawdopodobnie starym traktem do Rogowa, znajduje się Szwedzka Studnia.
Trudno znaleźć historyczne uzasadnienie dla tej nazwy, ale być może jest to pozostałość po przemarszach szwedzkich wojsk w czasach wojny XXX-letniej. Wprawdzie w okolicy nie toczyły się większe bitwy, ale armie wielokrotnie przechodziły przez teren obecnego powiatu Krapkowickiego.
Obecnie droga 45 ogranicza Bory Niemodlińskie od wschodu. Jako że Szwedzka Studnia znajduje się blisko niej, to samochód najlepiej zostawić na leśnym parkingu - współrzędne w opisie skrzynki
Przy okazji warto zwiedzić zamek w Rogowie Opolskim.
Dojście od trasy 45 Opole - Racibórz: od lesnego parkingu idziemy wyraźną drogą, by w odległosci ok 100 m od celu zagłebić się w las. Skrzynka znajduję się kilka metrów od "studni".
Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.