Description

Początki historii Szkoły Rolniczej w Zwoleniu sięgają 1920 roku. Wtedy to uchwalono ustawę, która nakazywała założenie w każdym powiecie dwóch szkól: męskiej i żeńskiej. Dzięki tej ustawie i dużemu zaangażowaniu światłych obywateli Zwolenia i okolic oraz władz powiatu kozienickiego w 1925 roku została utworzona Ludowa Szkoła Rolnicza Męska.

3 maja 1922 roku wmurowano akt erekcyjny, we wrześniu 1925 roku obiekt był gotowy. Placówką kierował Kazimierz Dzierzbicki. Młodzież mogła kształtować swoją osobowość także w oparciu o działalność kulturalną świetlicy i biblioteki. W gospodarstwie szkolnym łączono wiedzę teoretyczną z praktyką pod kierunkiem znakomitych pedagogów: Czesława Tomaszewskiego, Stanisława Podrygałło, Stanisława Ropelewskiego, Piotra Sznajdera, Franciszka Legackiego i innych. Przed wojną szkołę ukończyło około 40 absolwentów. Okupacja zburzyła normalny tok życia uczniów i nauczycieli. Przerwana została działalność dydaktyczna, a szkoła stała się siedzibą żandarmerii i miejscem kaźni dla wielu Polaków. To właśnie było inspiracją do późniejszego nadania placówce imienia Bohaterów Walki z Faszyzmem.

Po wyzwoleniu szkołę przekształcono w gimnazjum, później w liceum oraz od 1951r Państwowe Technikum Rolnicze. Liczba uczniów szybko wzrastała. Przystąpiono więc do opracowania planu rozbudowy szkoły i gospodarstwa. W 1963 roku oddano do użytku internat na 160 miejsc, pracownię mechanizacji, garaże oraz cielętnik. W 1964 powstał wydział kształcenia korespondencyjnego, który cieszył się dużym powodzeniem. W ciągu kilku lat tę formę kształcenia ukończyło około 300 słuchaczy. Istniały również filie naszej szkoły w Kazanowie i Tczowie oraz punkt w Bartodziejach. 1 Września 1978 roku utworzono Zespół Szkół Rolniczych, obejmujący swym zasięgiem 13 gmin. Prowadzono w nim naukę w szerokoprofilowym technikum rolniczym.

Zaczerpnięto z: http://www.zsrtzwolen.republika.pl/index/index.html

20.04.2015 reaktywacja skrzynki po mocnym wepchnięciu. Skrzynka umieszczona w nowym miejscu.

Prawie wszystkie moje skrzynki są dwusystemowe. Jest jeden logbook w który proszę się wpisywać. O kolejności wpisów w danym portalu keszerskim decyduje po prostu zapis na stronie. Cieszy mnie gdy w logu jest dłuższy wpis z którego coś i ja się dowiem. Proszę nie robić pustych wpisów (nie chce takich wpisów usuwać, choć mam na to czasem chęć). Po znalezieniu skrzyneczkę proszę odłożyć dokładnie tak jak ją znaleźliście.

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
05.03.2018 (05.03.2018)
Cache nameSzkoła rolnicza z historią
HintGramy w statki a29
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device