Description

    Zapraszamy do obejrzenia kamienno-ceglanej trójkondygnacyjnej wieży kościółka z XV w. Cały kościół posadowiony na kamiennym fundamencie zbudowany był zapewne z kamienia i cegły, której znaczna liczba pozostała na gruzowisku. Zachowaną do dnia dzisiejszego wieżę wieńczy niewielka nadbudowa o konstrukcji szkieletowej, szalowana. Na poziomie tym prawdopodobnie znajdował się dzwon. Zaskakuje nieco masywność wieży, której grubość murów dochodzi do metra. Na terenie okalającym znajdują się również stare nagrobki i krzyże żeliwne, świadczące o istnieniu w tym miejscu ewangelickiego cmentarza.

    Skrzynka jest drugim życiem keszyka wieża Barad-Dur. założonego pierwotnie przez lupus83. Z racji tego, że miejsce ma niesamowity klimat postanowiliśmy reaktywować keszyka.

 

Keszyk to mały pojemnik, który schował się pod koordami (+/- 4m) na wysokości ok. 1,2m. Poziom trudności zadań podniesiony, z uwagi na sąsiadujące z terenem okna. Uważajcie przy podejmowaniu na gapiów, a keszyka zamaskujcie w ten sam sposób.

UWAGA! Z uwagi na to, że belki stropowe oraz dach są mocno nadgryzione czasem, keszyka nie należy szukać w środku wieży. Po terenie okalającym poruszajcie się ostrożnie i miejcie oko na swe pociechy bo miejsce może być niebezpieczne.

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
22.11.2017 (22.11.2017)
Cache nameStara dzwonnica
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device