Description

Dzisiaj chciałbym was zaprosić na spacer wzdłuż naszej pięknej Polskiej rzeki Wisły i jakże malowniczych jej nieuregulowanych (na szczęście) brzegach. Tereny bogate w faune i flore. Chociaż można jechać wzdłuż rzeki na rowerze, ta trasa jest typowo piesza ze względu na wąskie przejścia, ciasne dróżki i bliskie urwiska z których można zlecieć prosto do wody.

Trasa:

Współrzędne pokazują naturalny taras widokowy z którego można podziwiać panoramę Warszawy oraz płynącą Wisłę. Trasę do skrzynki będą pokazywały nam z żadka umieszczone żółte kropki na drzewach. Jednak, z powodu małej ich ilości i często możliwej kiepskiej widoczności, polecam zabrać ze sobą ten opis. 

Po przybyciu na miejsce idziemy drogą wzdłuż Wisły w kierunku Warszawy. W pewnym momencie droga ta zacznie odchodzić od rzeki i wchodzić do lasu. Tu schodzimy  z drogi i wchodzimy na ścieżkę zaczynającą się tuż przy urwisku, przy Wiśle. Idziemy tą dróżką aż do momentu wyjścia jej na szerszą drogę. Skręcamy w lewo i droga kończy się na Wiśle. Skręcamy w prawo w prawie niewidoczną ścieżkę tuż przy urwisku. Idziemy nią aż do szerszej drogi odchodzącej od rzeki. Skręcamy w prawo i bieżymy nią, wypatrując mało widocznej ścieżki w lewo. Gdy ją ujrzymy wchodzimy w nią i idziemy. Dróżka prowadzi do Wisły i następnie skręca wzdłuż niej po to by następnie zamienić się już w drogę. Idąc nią cały czas dojdziemy w pewnym momencie do rozwidlenia dróg. Wchodzimy w tą bliżej rzeki. Po lewej zobaczymy kanałek wypływający z Wisły. W końcu dojdziemy do dużej gałęzi leżącej z namalowanym żółtym znakiem krzyża. W jej okolicy szukamy skrzynki.

Skrzynka

Ze względu na bardzo dużą wilgotność terenu i bliskość rzeki zdecydowałem się na użycie patentu Krzysztofa Hopli któremu serdecznie dziękuje za użyczenie tegoż patentu. Kesz jest wysoko ale nie trzeba się wspinać. Bardzo proszę odłożyć skrzynkę na tą samą wysokość.

UWAGA! Trasa jest trochę niebezpieczna z powodu bliskości wielu urwisk z których można łatwo spaść do rzeki. Zalecam dużą ostrożność!

 

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
24.11.2017 (24.11.2017)
Cache nameSpacerek brzegiem Wisły
Hintpatrząc od strony Wisły, na terenie za gałęzią.
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device