Description

Kesz nazwany został imieniem Wojciecha Bogusławskiego, ojca polskiego teatru. Nie będę się tu szerzej rozpisywał na jego temat, zainteresowanych odsyłam np. do Wikipedii. Dla nas istotny jest tylko jeden element z jego życiorysu – urodził się w 1757 roku w Glinnie. Niegdyś była tu wieś o tej nazwie jednak została ona wyludniona przed założeniem poligonu. Z dworku, w którym urodził się Bogusławski zostały tylko niszczejące fundamenty.

23 lipca 2008 w dniu rocznicy śmierci Wojciecha Bogusławskiego odbyło się symboliczne przeniesienie jego grobu z Cmentarza Powązkowskiego do Glinna. Tego dnia została wkopana urna z ziemią pobraną z miejsca dotychczasowego pochówku oraz ustawiony kamień symbolizujący grób z napisem: Ziemia z Cmentarza Powązkowskiego w Warszawie miejsca pochowania Wojciecha Bogusławskiego władze gminy Suchy Las 2008.

Kesz jest małym pudełkiem zawierającym tylko logbook. Skrzynka nie jest przeznaczona na fanty, czy geokrety. Weź coś do pisania!

Do Glinna najlepiej dojechać od strony drogi Złotniki-Biedrusko. W pewnym miejscu przy drodze stoi niepozorny drogowskaz do Glinna. Wskazuje on polną drogę, więc samochód najlepiej zostawić w tym miejscu. Dalej można dostać się pieszo lub rowerem. Po dotarciu na polanę pomóc mogą zdjęcia.

Uwaga! Nie należy zapuszczać się za daleko w poligon. Polana z pomnikiem i keszem jest oddzielona od ścieżki ścianą drzew i można ją łatwo ominąć. Sam za pierwszym razem, gdy tu byłem ją przeoczyłem. Jeśli zobaczysz znak informujący o niebezpieczeństwie nie idź dalej! Skręć w prawo. Dlatego kesz ma ustawiony atrybut „Skrzynka niebezpieczna”. Jeśli jednak nie przekroczysz znaku nic ci się nie stanie. Wink

Ważna informacja praktyczna: Jak zostało wyżej wspomniane kesz znajduje się na obszarze poligonu w Biedrusku. Jeszcze niedawno był on zamknięty dla większości osób, jednak od jakiegoś czasu droga Złotniki-Biedrusko jest dostępna w weekendy (dokładniejsze informacje tutaj oraz tutaj - koniecznie przeczytaj). Udostępniony jest również dojazd do pomnika.

 

Miłego i bezpiecznego szukania!

 

Edit 12.09.2011 r. - drobna korekta współrzędnych

Edit 3.08.2013 r. - korekta zdjęć i opisu

Edit 6.10.2013 r. - korekta linków na stronę poligonu

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
21.11.2017 (21.11.2017)
Cache nameSkrzynka im. Wojciecha Bogusławskiego w Glinnie
Hint<<< ineimak z myndej dop <<<
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device