Description


Skarb z Shaerrawedd

Spotkałam niedawno płowowłosą dziewczynę o wielkich szmaragdowych oczach. Stałyśmy chwilę w milczeniu. Ona przyglądała się czemuś w oddali, a ja jakby wyczekując spoglądałam właśnie na nią. W końcu wyjęła z kubraka małą szkatułkę i otworzyła ją wyjmując zeń zasuszoną różę. Uśmiechnęła się sama do siebie, a uśmiech ten nosił znamię słodkiej melancholii i pewnego nieopisanego smutku. Po niekrótkiej chwili wręczyła mi pudełeczko i powiedziała, że to co zostało zabrane, musi zostać oddane. Schyliłam głowę i niezwykle podekscytowana zaczęłam oglądać podarek. Nie zdążyłam zapytać dziewczyny kim jest. Kiedy uniosłam głowę spostrzegłam, że już jej nie ma. Zakręciłam się wokoło, ale nigdzie nie było śladu jej obecności.

Tak, dziewczyną tą była Ciri, księżniczka Cirilla Fiona Elen Riannon, niemłoda już wiedźminka i czarodziejka. Pani czasu, Jaskółka, wieszczka i przybrana córka Geralta z Rivii i Yennefer z Vengenbergu. Odkryłam to dopiero po kilku dniach powracając wciąż w to samo miejsce. Zrozumiałam także, że stoję wśród dawnych ruin Shaerrawedd. Zrozumiałam, że to co zabrane, musi zostać oddane. Oddałam więc szkatułkę ruinom i duchom, które je zamieszkują. A wraz ze szkatułką oddałam różę, jedną z tych, które od wieków już tam nie rosną. Teraz Ty, przyjacielu, masz szansę odwiedzić to miejsce. Stąpaj jednak ostrożnie, bo stąpasz po ziemi uświęconej krwią. Krwią elfów.


Jak znaleźć

Link do krótkiego fragmentu opowiadającego o Shaerrawedd: klik

Skrzynia miała powstać już w październiku w innym miejscu, ale założenie jej tam okazało się niemożliwe - tedy ostawiam ją w Toruniu. Dziś jak na złość wysiadł mi w środku lasu GPS, więc niestety dojście do skrzynki będzie utrudnione (i dlatego quiz...).

Jak więc znaleźć ów skarb? Współrzędne prowadzą ogólnie na Barbarkę. Kierujemy się w stronę parku linowego i figurki św. Barbary - szukamy tam tabliczki przystanku numer 10 (zdjęcie 1). Następnie obieramy odnalezioną jedyną słuszną drogę prowadzącą nota bene w stronę miejsca masowych egzekucji (zdjęcie 2 - wyróżniające się drzewo). Idziemy prosto dalej. Dochodzimy do rozdroża (zdjęcie 3 - specyficznie wyglądające korzenie będą na wprost). Po prawej stronie niedaleko będzie stała tabliczka przystanku numer 9 (zdjęcie 4 - jeśli tak jest, to jesteśmy na dobrej drodze i wracamy na wcześniejszą pozycję). Idziemy nadal prosto. Teraz już jest naprawdę blisko, idąc wybraną ścieżką (zdjęcie 5) wypatrujemy (znów po prawej stronie) charakterystycznie obrośnięte drzewo (jest zaraz przy ścieżce). To nasz skarb (zdjęcie 6).

Różę należącą do Ciri zostaw w środku. Dla dwóch pierwszych znalazców certyfikaty.


Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
21.11.2017 (21.11.2017)
Cache nameSkarb z Shaerrawedd
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device