Description

Opis miejsca: Budynek był najpierw szkołą talmudyczną, tzw. jesziwą. W latach powojennych zeszłego stulecia ulokowano tu Zakład Produkcji Obuwia, produkowano jednak głównie "kapcie".
Dzisiaj dolna część budynku - pomieszczenia jesziwy - to Spółdzielnia Jazzowa, klub, w którym warto posłuchać proponowanej muzyki live, natomiast na piętrze - tu jest kesz - mieści się bardzo przytulna biblioteka publiczna. Część biblioteczna budynku była dawniej chederem - wyznaniową szkołą początkową dla chłopców. Samo pomieszczenie, w którym znajduje się biblioteka, było prawdopodobnie domem modlitwy. Nad nim mieścił się rabinat. Więcej informacji na temat tego szczególnego budynku znajdziecie tutaj.

Kesz: kesz jest małym magnetycznym pojemniczkiem ulokowanym w bibliotece. Zawiera tylko logbook, potrzebne jest więc coś do pisania. Koordynaty - gps trochę wariuje pomiędzy budynkami - powinny zaprowadzić Was schodami do wejścia budynku. Teraz należy przejść przez próg sieni i - na wprost - wkroczyć do biblioteki. Jeśli nie ma w niej akurat nikogo poza personelem stałym można bez specjalnego krycia się z celem wizyty oznajmić na głos hasło: chciałbym rozejrzeć się po najpiękniejszej bibliotece Sejneńszczyzny! ;)
Z Kri-in-the-sky wsparliśmy bibliotekę ok. setką nowych książek, dzięki czemu otrzymaliśmy pozwolenie na umieszczenie kesza. Pomieszczeniem i jego historyczną jak i biblioteczną aurą nie będziecie rozczarowani! Tak więc "hasło" wydawało nam się najbardziej trafnym.

Gdzie szukać: wchodząc do biblioteki ujrzycie po prawej swojej stronie trzy stoły przed regałem z czasopismami. Rzućcie okiem na kompas. Stoły stoją przekątnie do stron świata. Południowy róg pierwszego stołu od lewej kryje Wasz cel. Powodzenia!

Kiedy szukać: godziny otwarcia biblioteki:
poniedziałek  10-16
wtorek-piątek 10-18
sobota: 8-14

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
21.11.2017 (21.11.2017)
Cache nameSejny - Biblioteka - Jesziwa
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device