Description

Jeden z kilku schronów przeciwlotniczych na terenie Ełku. Niektóre spotkał smutny los i zostały zniszczone (jak np. ten po drugiej stronie ulicy z którym podobno mógł być połączony schron przy dworcu) inne natomiast istnieją do dziś. Jeden położony przy ulicy Dąbrowskiego przed wiaduktem możemy nawet pozwiedzać, ponieważ jego wejście jest przykryte tylko kawałkiem blachy, lecz jest zalany.

Teraz o dworcu. 

Dworzec kolejowy Ełk Główny wybudowany został w 1868 roku. W czasie II wojny światowej obiekt uległ poważnym zniszczeniom. Po wojnie został odbudowany. Zewnętrzny wygląd dworca zachował do dziś, z wyjątkiem dachu który został wybudowany płaski, a wcześniejszy dwuspadowy został spalony podczas wkroczeniu Armii Czerwonej do miasta zimą 1945 roku.

W listopadzie 2013 roku rozpoczęła się modernizacja dworca zakończona w lipcu 2014. Odnowiony dworzec swoim wyglądem oraz przywróconym dwuspadowym dachem nawiązuje do pierwotnej architektury obiektu z przełomu XIX i XX wieku. 28 lipca 2014 budynek dworca po modernizacji został oficjalnie oddany do użytku. Koszt inwestycji wyniósł 6,4 mln zł netto i został sfinansowany ze środków własnych PKP i dotacji budżetu państwa.

 

Ale do rzeczy. Kesz ukryty w pobliskim parku tuż obok fontanny, która się w nim znajduje ;) Proszę podejmować kesza ostrożnie, ponieważ wokół dużo mugoli ;)

Informacje o dworcu z wikipedia.pl natomiast fotki z forum rygielpisz które szczerze polecam wszystkim "betonowym" ludziom :)

Pozdrawiam i zapraszam do poszukiwań! :) 

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
07.03.2018 (07.03.2018)
Cache nameSchron Przeciwlotniczy i Dworzec PKP w Ełku
HintDrzewko przy fontannie
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device