Description

To nasza pierwsza skrzynka :) została ukryta na moście kolejowym na którym w okresie wojennym partyzanci prowadzili akcje dywersyjne przeciwko niemieckim transportom kolejowym. Partyzanci rozkręcali tory na tym moście w celu wykolejenia pociągów ( był kiedyś o tym moście krótki dokument w TV, ale niestety mimo szukania nie udało nam się go znaleźć ;/ ) Jeżeli ktoś ma jakieś info o moście prosimy dodać w komentarzach :)

Jako ciekawostkę chcieliśmy dodać, że jeżeli SS bądź inne służby Rzeszy, odnaleźli u chłopów klucz do rozkręcania torów, chłopi od razu byli rozstrzeliwani. Klucz ten wyglądał tak jak teraźniejszy, którym posługują się panowie ze służb wodociągowych do zakręcania wody w studzienkach chodnikowych. 

Kesz znajduje się pod mostem kolejowym (pierwszym, idąc wzdłuż torów od stacji PKP Płochocin) od strony Błonia. Jest to mały pojemnik na żywność, przyczepiony na magnes na lewobrzeżnej części mostu. Najłatwiej dotrzeć do niego ulicą Lipową, pojazd proponujemy zostawić przy cmentarzu w Wolicy, dalej około 1000m znajduje się most. Współrzędne wzięliśmy z mapy internetowej, dlatego mamy wielką prośbę dla pierwszego znalazcy o zmierzenie poprawnych koordynatów.

Dla pierwszego znalazcy miętowa małpeczka :)

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
22.11.2017 (22.11.2017)
Cache nameSabotażowy most na Utracie
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device