Description

Witam i zapraszam do znalezienia mojego pierwszego kesza ;)

 

Chyba każdy Wejherowianin zna ten szpital.

Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy to jedna z największych placówek służby zdrowia w naszym województwie. 4 listopada 2011 minęło 30 lat od oddania do użytku obecnego budynku

Pierwszy szpitalik w Wejherowie założył Jakub Wejher na terenie swoich dóbr śmiechowskich. Potem, dzięki staraniom jego żony, otwarto w 1644 r. szpitalik-przytułek dla ubogich (obecnie własność parafii Trójcy Przenajświętszej). W roku 1866 powstał katolicki szpital Najświętszej Marii Panny, prowadzony przez siostry wincentki. W 1925 r. w szpitalu - liczącym 180 łóżek - otwarto oddział chirurgiczny. W 1939 lecznicę przejął okupant. Dekadę później szpital przeszedł pod zarząd Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Prezydium MRN i został przemianowany na Powiatowy Szpital Morski. Dyrektorem został ordynator chirurgi, dr Alojzy Jagalski.

1 października 1973 r. zintegrowano wszystkie placówki służby zdrowia na terenie powiatu wejherowskiego i utworzono Zespół Opieki Zdrowotnej. Jego pierwszym dyrektorem został dr Jerzy Szelągowski. Obiekty obecnego szpitala, według projektu głównego projektanta mgr inż. Jerzego Szanajcy, zaczęto budować w 1973 r. 

 

Kesz:

Kesz znajduje się w korzeniach zwalonego drzewa (zdjęcie) niedaleko szpitala. Drzewo to znajduje się zaraz po wejściu do lasu (na górze tzw. ul. "Szpitalnej") po prawej stronie.

 

Powodzenia

 

p.s. Tego kesza zakładałem jako pierwszego w mojej keszerskiej karierze. Może nie jest on jakiś super, ale mam do niego duży sentyment... ;) 

 

Edit 02.04.2012: Nieco zmienione miejsce ukrycia kesza - poprzednie było zbyt podejrzane :P

Edit 24.04.2013: serwis - nieco zmienione miejsce ukrycia, nowy pojemnik i nowy logbook - opis oczywiście zaktualizowany ;)

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
22.11.2017 (22.11.2017)
Cache nameSZPITAL-WWO
Hintlewo
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device