Description

O kwiatku:

 

Wybraliśmy się dziś do Radojewa, usunąć z terenu świąteczną skrzynkę (wszak czas Świąt już minął). Jakie było nasze zdumienie, gdy idąc, zauważyliśmy całe kobierce porastających las, niedużych, żółtych kwiatków. Przypomniało nam się wtedy, co w opisie swojej skrzynki OP24C3 zawarł Ronja. Zupełnie zapomnieliśmy, że chociaż nazwa Jego kesza brzmi "A może tak na Kokoryczowe Wzgórze?", to przecież roślinką, dla której ten las licznie odwiedzają turyści jest rannik zimowy - najwcześniejszy chyba zwiastun wiosny.

Ta nieduża roślinka, zwana z greki i łaciny  Eranthis hyemalis, co znaczy kwiat wiosenno-zimowy zakwita już w lutym, nawet kiedy ziemię pokrywa śnieg. W dni słoneczne rozkłada płatki żółtego kwiatka, leżące na kryzie z zielonych listków, w dni pochmurne stula je w żółtą kulkę.

W stanie dzikim porasta stare parki, czasem cmentarze, jest też rośliną uprawną, zarówno w ogrodach, jak i wokół pasiek, ponieważ jest najwcześniej zakwitającym kwiatkiem miodonośnym.

Jej ojczystymi stronami jest Bułgaria, tereny byłej Jugosławii, Grecja, Włochy, Irak i Turcja.

Bardzo zachęcamy do odwiedzenia radojewskiego parku przypałacowego właśnie w lutym, by nacieszyć oczy pięknem ukwieconego lasu i nakarmić serca nadzieją na nadchodzącą wiosnę. :-)

 

O skrzynce:

Jest to mały klipsiak schowany na kordach, w tradycyjnym maskowaniu leśnym. Skrzynkę założyliśmy spontanicznie, dlatego nie ma certyfikatów (te postaramy się zrobić i dołożyć w najbliższym czasie, a jeśli ktoś wcześniej znajdzie kesza, wręczymy mu certyfikat osobiście). Zawiera zwykły logbook, ołówek, słonika porcelanowego na szczęście i motylka, który wypuszczony z pudełka, na pewno chętnie przysiądzie na kwiatku.

 

Życzymy przyjemnego spaceru i bezproblemowego podejmowania kesza. :-)

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
13.02.2019 (13.02.2019)
Cache nameRannik zimowy
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device