Description

O miejscu:

Welsyk to małe jeziorko położone przy trasie Brusy – Swornegacie. Podobno, jak twierdzi Wuzet, aktualnie należy do księdza ze Sworów i stąd m.in. zakazy połowu ryb. Jezior tu w okolicy dostatek, mi ono jednak było potrzebne do realizacji mojego pomysłu na skrzynkę, gdzie tytułowe jeziorko stanowi niejako centrum, wokół którego została poprowadzona trasa ;)

 

 

 

O skrzynce:

To kolejna skrzynka opierająca się o umiejętność czytania mapy, orientacji w terenie oraz znajomość podstawowych znaków topograficznych używanych na mapach do imprez na orientację. Tak naprawdę ta skrzynka to niejako młodsza siostra kesza Bąblowy Głaz, właściwie oparta o dokładnie te same zasady.

 

Tak więc kesz to multak składający się z 12 punktów pośrednich znajdujących się na różnych, niepowtarzalnych formach leśnego terenu oraz skrzynki finałowej, znajdującej się w niedalekiej odległości od startu. Za wyjątkiem dwóch podpowiedzi napisanych markerem (pkt 1 i 2), wszystkie pozostałe podpowiedzi znajdują się w czarnych pojemnikach po filmach fotograficznych.

 

Przed udaniem się w teren należy wydrukować sobie załączoną mapkę (najlepiej w kolorze, z czarno białą może być ciut trudniej), legendę ze znakami topograficznymi (ci co nie znają), pomocny będzie też kompas, gps tylko po to aby trafić na start ;) Jeżeli po wydrukowaniu mapy okaże się, ze jej jakość jest zbyt słaba, proszę o maila, a prześlę lepszą.

 

Startujemy z miejsca wskazanego przez współrzędne, czyli nad jeziorem, gdzie można spokojnie zostawić auto. Dalej szukamy pierwszej podpowiedzi, znajdującej się na sztucznym obiekcie koło współrzędnych i miniplaży, w zależności od stanu wody będzie mokro lub nie :) 

 

Aby dojść do finału należy przejść wszystkie punkty pośrednie, w każdej kolejnej jest informacja gdzie szukać dalej.

 

Uwagi:

- Mapka, a raczej plan czy też schemat, została zaktualizowana na tyle na ile się dało oraz na tyle, aby w mojej ocenie spokojnie każdy mógł sobie poradzić. Nie oznacza to jednak, że zawiera ona wszystkie elementy, jakie możemy spotkać w lesie (np. brak pasa przeciwpożarowego) czy też że wszystkie odległości między formami terenu zostały zachowane. Również rów czy kopczyk nie są zbyt wyraziste, ale zależało mi aby jak najwięcej form terenu Wam pokazać.

Bardzo proszę o ostrożne podejmowanie podpowiedzi, czyli najlepiej oburącz, gdzie jedną ręką przytrzymujemy pojemnik, a drugą zdejmujemy przykrywkę. Szczególnie dotyczy to pojemników przytwierdzonych na stałe śrubkami.

- Podjęcie pierwszej podpowiedzi może wiązać się z małym wejściem do wody.

- Niecka to naturalne obniżenie terenu, przeciwieństwo górki, aczkolwiek w przypadku tego kesza ta niecka nie do końca spełnia wymogi tej definicji ;) 

- Granicą kultur nazywa się linię oddzielającą obszary, na których znajdują się różne formacje roślinne, np. granica między lasem gęstym a lasem rzadkim (słabo przebieżnym - np. młode drzewa iglaste i dobrze przebieżnym - np. wysokie drzewa) czy granica między lasem, a polem.

- Właściwie wszystkie podpowiedzi znajduje się w miejscach bardzo oczywistych, ale na wszelki wypadek w spojlerach przedstawiam miejsca ukrycia podpowiedzi, kolejność ich jest przypadkowa. 

- Jak w przypadku każdej skrzynki, również i ja proszę o dokładne maskowanie :)

 

Powodzenia :)

Qbacki

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
21.11.2017 (21.11.2017)
Cache nameQ12 - Wokół Jeziora Welsyk
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device