Description
Pierwsze konstrukcje mostowe w Puławach były drewniane i niezbyt wytrzymałe. Dotyczyło to mostów wybudowanych przez wojska rosyjskie, które to mosty były zrywane przez wody roztopowe na Wiśle. Wyjątkiem okazała się konstrukcja (drewniana),wraz z bramą tyrolską, wybudowana w 1916 roku przez zaborców austriackich, która przetrwała przez niemal 18 lat, aż do jesieni 1934 roku. Wtedy oddano do użytku pierwszy most wybudowany od podstaw w II Rzeczpospolitej. Była to także pierwsza przeprawa mostowa o konstrukcji metalowej na Puławszczyźnie. W dniu 25 lipca 1944 roku około godz. 20.00, wycofujące się wojska niemieckie zniszczyły most, wysadzając ładunkami wybuchowymi górne części filarów nurtowych i niszcząc przęsła wspornikowe w środku ich rozpiętości.
W marcu 1945 roku, wybudowany został przez saperów Armii Czerwonej wysokowodny, drewniany most tymczasowy, zlokalizowany kilkadziesiąt metrów w górę rzeki od mostu stalowego. Most ten był szalowany balami. W 1947 roku, podczas wiosennej powodzi spływające masy wód zerwały jego dwa przęsła. W maju 1948 oddano tymczasowy most pontonowy, który przetrwał do 1949 roku. Most Mościckiego zaczęto odbudowywać w 1946 roku, początkowo robiła to prywatna firma budowlana Mieczysława Gościckiego i Leona Mroczka, jednak w czerwcu 1947 roku doszło do zawalenia się (podczas podnoszenia) nieuszkodzonego przęsła mostu - zginęło wówczas pięciu robotników, a dziewiętnastu odniosło rany. Wtedy to odbudowę przejął Okręgowy Zarząd Budowy Mostów Drogowych w Kielcach. Ostatecznie most został dopuszczony do użytku w dniu 29 czerwca 1949 roku. W 1996 roku most został gruntownie zmodernizowany, zmieniono nawierzchnię brukową na asfaltową.

Niestety stara skrzyneczka została zniszczona... nie ma po niej śladu. W związku z tym zmieniłam lokalizację skarbu.

 

Pałac Marynki w Puławach – klasycystyczny pałac z końca XVIII wieku, wchodzący w skład zespołu pałacowo-parkowego przy pałacu Czartoryskich w Puławach. Pałac Marynki zbudowany został według projektu Chrystiana Piotra Aignera w latach 1791-96 dla córki księżnej Izabelli CzartoryskiejMarii z Czartoryskich Wirtemberskiej. Jednak sama Maria mieszkała tu rzadko – częściej pałacyk wykorzystywany był dla gości Czartoryskich.

więcej na stronie http://www.przystanekpolska.vel.pl/viewtopic.php?t=124

 

Wstęp na teren parku jest bezpłatny i dostępny od świtu do zmierzchu. W okresie letnim od 6-22, w zimowym od 6-18.

 

Miejsce ukrycia skrzynki ogólnie dostępne. Uprasza się o uwagę przy podejmowaniu kesza ze względu na innych zwiedzających.

 

Wielkie dzięki Tisi i Whatever'owi za zaopiekowanie się skrzynką i znalezienie takiego fajnego miejsca.

 

Po starej skrzynce nie został żaden ślad. Nowa znajduje się w następnym drzewie. Jest teraz większa,ma nowy lockbook i kilka drobiazgów: maskotka, bransoletka, kolczyki, figurki, szybkozłączka do węża ogrodowego , mały kalkulator na bataerię słoneczną. Warto zajrzeć :)

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
20.11.2017 (20.11.2017)
Cache namePuławy - Pałacyk Marynki
HintSkrzyneczka znajduje się teraz naprzeciwko Pałacu Marynki po drugiej stronie łachy wiślanej. Niedale
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device