Description

Jak pisały gazety: „Wezbrane wody Wisły zalewają prawobrzeżne części Sandomierza i Tarnobrzega. Woda zrobiła dwie wyrwy w prawobrzeżnym wale w Koćmierzowie koło Sandomierza. Naporu wody nie wytrzymała opaska z rękawa foliowego, która dodatkowo zabezpieczała wały. Sytuacja jest katastrofalna. Służby walczą o to, aby woda nie zalała huty szkła, która w tym momencie jest zalana prawie ze wszystkich stron, znalazła się jakby na wyspie. Strażacy cały czas układają dodatkowe worki z piaskiem. Według nieoficjalnych informacji, zakładu nie uda się uratować….”.

Zalane i częściowo lub całkowicie zniszczonych zostało  kilka osiedli, w większości należące administracyjnie do Tarnobrzega.

Druga powódź nadeszła 5 czerwca 2010, po przerwaniu opaski na pękniętym wcześniej wale. Powtórnie zostały zalane osiedla mieszkalne, gdzie większość mieszkańców kończyła usuwać skutki pierwszej fali.

Po powodzi powstała tzw.: pustynia koćmierzowska” – czyli ogromny teren przykryty grubą (ok.1m) warstwą piachu z opaski oraz wyrwy w ziemi, która podobno miała 10m głębokości i kilkaset długości.

Zachęcam do obejrzenia wału oraz terenów zniszczonych powodzią. Mimo ogromnej pracy mieszkańców, wszędzie można jeszcze zobaczyć jej ślady

Kesz ukryty w miejscu przerwania wału.

Na pierwszego znalazcę czeka certyfikat FTF.

------

Zmieniłem nieco lokalizację kesza ze względu na remont wału. Teraz miejsce przerwania jest ok. 100m od kesza, w kierunku sandomierza

 

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
22.11.2017 (22.11.2017)
Cache namePrzerwany wał w Sandomierzu
Hint3 + 300
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device