Description

Witam! Od jakiegoś czasu, a dokładniej odkąd jestem żonaty, okresowo przebywam w Złotowie. Odkąd bawię się w OC zauważyłem, że miasto, jak i jego okolice są pustą białą plamą na mapie skrzynek. Postanowiłem zatem połączyć przyjemne z pożytecznym. Ograniczyłem czas spędzany z teściową poświęcając go na zakładanie keszy. Na chwilę obecną założyłem 5 skrzynek, ale mogę obiecać, że będzie ich znacznie więcej, ponieważ teren obfituje w wiele niezwykłych, godnych odwiedzenia miejsc. Informacje na temat miasta, historii, atrakcji turystycznych można wyczytać z cioci Wiki, więc nie będę się rozpisywał. Krótko i na temat zatem:

MIASTO:

Złotów (łac. Zlotovia, niem. do XVIII wieku Flatau[1], potem do 1945 Flatow, kasz. Złotowò) – miasto w województwie wielkopolskim, siedziba władz powiatu złotowskiego oraz gminy Złotów, leżące nad rzeką Głomią i w sąsiedztwie pięciu jezior polodowcowych (Złotowskiego/Miejskiego, Zaleskiego, Baba, Proboszczowskiego i Burmistrzowskiego), jedno z największych miast Krajny.

OPIS MIEJSCA:

Znajdujący się przed gmachem Starostwa jedyny w Polsce pomnik Piasta Kołodzieja. Monument wg projektu W. Tomkiewicza i G. Aleksiewicza powstał w 1957 r. z inicjatywy byłego już wówczas burmistrza Złotowa Jana Kocika. Początkowo planowano uczcić w tym miejscu jednego z najbardziej zasłużonych przedwojennych działaczy polonijnych, ks. dra Bolesława Domańskiego, jednakże decyzją komitetu wojewódzkiego PZPR w Koszalinie z przyczyn politycznych i propagandowych ostatecznie wzniesiono pomnik legendarnego protoplasty dynastii piastowskiej. Odsłonięcia dokonano z okazji zjazdu byłych działaczy V Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech. Na cokole pomnika umieszczone zostały dwie brązowe płaskorzeźby (piastowscy wojowie strzegący zachodniej granicy, powitanie żołnierzy Wojska Polskiego), tablica z wypisanymi Prawdami Polaków w Niemczech oraz inskrypcja: Bojownikom o wolność i polskość ziem piastowskich.

OPIS SKRZYNKI:

Z uwagi na duże zaangażowanie w pracę miejscowego ogrodnika kesz zmienia postać. Obecnie to nano magnetyk umieszczony pod kordami. Proszę o ostrożność przy podejmowaniu oraz zabranie czegoś do pisania.

 

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
22.11.2017 (22.11.2017)
Cache namePomnik Piasta Kołodzieja
HintViva Afryka!
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device