Description

Zapraszam dziś na dłuższy spacer po Legionowie - tym razem na cel zostały wzięte legionowskie urzędy pocztowe. Zadaniem kesza jest pokazanie spokojniejszych miejsc miasta. Legionowo, choć leży bardzo blisko Warszawy, pozostaje miejscem dość spokojnym i przyjaznym dla spacerowiczów oraz rowerzystów. Samą skrzynkę polecam zrobić właśnie na rowerze - np. w jakieś sobotnie albo niedzielne słoneczne popołudnie.

Co ciekawe, choć miasto nie jest aż tak duże (nieco ponad 50 tys. mieszkańców), posiada aż cztery różne kody pocztowe. Warto więc poświęcić nieco uwagi tutejszej sieci pocztowej :).

Zadanie składa się z czterech etapów. Mamy do odwiedzenia trzy urzędy pocztowe, by uzyskać lokalizację skrzynki finałowej. Kordy początkowe są fikcyjne. Kolejność zwiedzania jest dowolna, choć doradzam poruszanie się z północy na południe, finał jest zdecydowanie najbliżej punktu położonego najbardziej na południe.

Po dotarciu na każde z miejsc należy na coś popatrzeć i zapisać liczbę albo kilka literek. Zadania są z gatunku banalnych. Każdy z etapów zawiera jeden element adresu finałowego - nazwę ulicy, numer domu i numer mieszkania. Gdy go już uzyskamy, musimy udać się przed klatkę w bloku, w którym znajduje się finałowy adres. Nie ma potrzeby wchodzić do środka. Należy za to - stojąc twarzą do drzwi - popatrzeć w lewo i znaleźć element, który zupełnie nie pasuje kolorystycznie do całego otoczenia. Na elemencie znajduje się dość znany herb (obecnie zamalowany, ale wciąż widoczny). Natomiast pod elementem, w prawym bliższym rogu znajduje magnetyczna tutka, czyli kesz.

Powodzenia.

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
22.11.2017 (22.11.2017)
Cache namePoczta Polska
HintCzłowiek, który mieszka pod adresem finałowym, to michael50.
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device