Description

Okolice Jeleniej Góry obfitują w skalne osobliwości o wulkanicznych korzeniach. Między Maciejową i Dąbrowicą mamy piękny kompleks lasów poprzecinany turystycznymi, gruntowymi ścieżkami. Sto metrów w bok od jednej z nich istnieje oryginalna grupa skalna, nazwana tu Piętą Liczyrzepy od bardzo charakterystycznego głazu, pokrytego równomierną siatką spękań. Obok znajdują się też dwa inne głazy przypominające głowy rekinów: matki i dziecka. Warto je znaleźć i zobaczyć.

Do skrzynki można dojść na przełaj od strony Dąbrowicy i Kozińca - jest to trasa bardziej wymagająca o długości około 1,5 kilometra.
Łatwiejsza i krótsza droga prowadzi z Maciejowej. Zaczyna się krótkim asfaltem vis a vis ostatniego przystanku autobusowego do Jeleniej Góry za posesją oznaczoną jako Wrocławska 22 przy ścieżce rowerowej. Po 100 metrach droga zmienia się w gruntową i prowadzi łukiem wgłąb lasu. 650 metrów dalej trzeba zejść z drogi w prawo pod kątem prostym, aby po kolejnych 100 metrach pod górkę dojść do celu. Podane współrzędne są średnią z kilku pomiarów i wskazują miejsce ukrycia skrzynki z dokładnością do kilku metrów.

 Skrzynka "Pięta Liczyrzepy" ma już cztery lata i zachowuje nadal dobrą kondycję. Wykonany 17.04.2016 przegląd ujawnił wokół grupy skałek, totalną wycinkę drzew i krzewów. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie pozostawione gałęzie i ściółka leśna - która jest naturalnym SIEDLISKIEM KLESZCZY!! 

Ostrzegamy więc wszystkich miłośników leśnych wędrówek oraz poszukiwaczy skrzynek - teren jest niebezpieczny ze względu na zagrożenie ukąszeniami kleszczy!!

Przyjemnych łowów!

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
22.11.2017 (22.11.2017)
Cache namePięta Liczyrzepy, Maciejowa
HintPod szerokim głazem od strony południowo-zachodniej
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device