Description

Kiedyś lajsnoł się i za ostatnie bejmy hejbnął się na starom łajbę. Chapał i babrał się długo, ale wychędożył i wyrychtował jom na ganc. Pomalował na czerwono i nazwał PETRONELKA, snując plany opłynięcia KULI ziemskiej.
Wew wtorek zwlókł się z wyra rano, wkuty, bo późno i mieł fefry, że do roboty się spóźni. Wtedy musi klamkować się jak bauer mu cięgiem bręczy, że jest gelejza, winc fyrnął do roboty jak szplin. Bimba już dryndoliła kjedy poślizgnął się i stryknął się z niom. Niezdążył wstać a jakowyś GROT z dynksa od bimby jak knyp szwungiem pocharatał mu kawał szkiety. Pamięto, że mantel ufyfłoł mu się od juchy, jak motorowy się nachyloł to pomyśloł, że tero rychtyk poruta – wincyj nie pamięto. Giere udało się uratować, ale toroz musi się podpieroć KULĄ.
Blisko było żeby klopnął łajbę, ale nikt się nie śwignął na taką wuchte bejmów, za mniej mu się nie opylało. Jeszcze jest na fleku, więc łońskiego roku znowa zaczął bachać się w niej po jeziorze. Zabieroł w tytkę luńt kaszoka, kalpsztulę zez gzikiem i sznytlochem, szneke z glancem, grajetko na baterie i lure w kance.
Latoś gzuby wyrosły, więc teroz zawdy na łajbę bierze swą mele. Gideja jest nie do żdżarcia, czasem jak zacznie blubry opowiadać to amba im odbija i kielczą się jak bachory. Gibają się na łajbie, patrząc jak cug szwungiem GROT wydyma. Łona często cosik hekluje abo grygoli jakowyś zagadki, ma fifa do tego. Wetknął bryle, szprocnął z winkla, jakowyś PETRONELEK narysowała, kratki, taki knyf, że dolina.
Tak się giboł i mysloł o poKULOnych Niemcach, z którymi GROT Rowiecki walczył, zastanowiął się czy  Petronel (tyn ze Słupska) to menski odpowiednik PETRONELKI a GROT to męska jama czyli grota? Tak myśloł i przypomnioł se, że kupił w składzie PETRONELKA prezent na imininy dla meli, ino wziól tyż jabola z PETRONELKĄ na etykiecie. Nałoił się, miał taką teke, że kląkry wetknął wew kistę i wknaił jom gdzieś. Jak jaki ćwok nie pamięta dzie to, kojarzy ino jakaś japa mindzy kloftom cy cus. Pomóż mu wymarać, gdzie  PETRONELKA sie zadziała, ino pamientoj pory i trzewiki unorać se możno.

Kasty Kwirlane w Globusiku

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
28.11.2017 (28.11.2017)
Cache namePetronelka - [KKwG]
HintKnyf jes taki: wypełnić raszki 9x9, aby każdy jeden wiersz, każda jedna kolumna, każde jedne małe ra
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device