Description


       UTRATA napisana w podtytule wielkimi literami to Utrata River czyli płynąca przez Pruszków rzeka. Jej wlot pod mostową przeprawę drogową wyznacza miejsce, gdzie trasa cyklicznych biegów Parkrun wchodzi w ostatni zakręt na prostą prowadzącą już do mety.


       Historyczny Park Potulickich od listopada 2014 jest areną cotygodniowych biegów na dystansie 5 km. W każdą sobotę, punktualnie o 9-tej (z nieznacznym poślizgiem na pamiątkową fotografię), ponad pół setki zapaleńców przystępuje do zmagań na dwóch okrążeniach wokół parkowych stawów. Biegi znalazły należne miejsce w społecznej świadomości. Przez lokalne media zostały zauważone jako czynnik integrujący mieszkańców. Rośnie grono sponsorów na rzecz popularyzacji zdrowego trybu życia. Organizatorzy nie narzekają na brak wolontariuszy do obsługi przedsięwzięcia. Zdarza się brak odpowiedniej ilości żółtych kamizelek dla wszystkich chętnych.

       Znakiem firmowym biegów Parkrun stała się sąsiednia naleśnikarnia "Ale Nale", która po każdym biegu zaprasza całą ekipę na darmowy poczęstunek. Zazwyczaj jest to pożywna, pikantnie przyprawiona zupa o jakimś wyszukanym smaku. Innym "wyróżnikiem" imprezy jest biegająca razem z rodzicami Elizka, która startując od samego początku, z reguły pozostawia w pokonanym polu wszystkie panie. Zaczynając uczestnictwo w biegach Parkrun miała lat osiem. Dodam, że jej rekord osobisty zszedł poniżej 20 minut. Ciekawostką biegów jest też czworonożna Tunia biegająca ze swoim panem i błyskająca kolorowymi diodami umocowanymi na psim grzbiecie.

       Oznakowany keszem most na Utracie "bierze udział" jako scenografia w naszych biegach, często mających charakter "okolicznościowy". W ubiegłym roku, w pierwszym dniu wiosny, z tego mostu wrzuciliśmy do rzeki Marzannę. Zapewne stanie się to jedną z tradycji, jakie rodzą się wokół biegów Parkrun, takich jak np zainicjowana kolaboracja z "morsami" z Parku Mazowsze oraz wystosowane zaproszenie do "patyczaków" (nordic walking).

 

Jako entuzjasta tej inicjatywy i wielokrotny wolontariusz, nie mogłem tego miejsca pozostawić bez oznakowania w opencachingu.

 

Historię biegu na bieżąco piszą jego uczestnicy na facebooku:

https://www.facebook.com/parkrunPruszkow/?ref=ts&fref=ts

 

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
13.03.2018 (13.03.2018)
Cache nameParkrun Pruszków - ostatnia prosta
HintPod mostem, magnetyczny mikrus eppendorf - szukaj na 2/14. Odłóż w kąciku jak najgłębiej, by był ni
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device