Description

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki jest jednym z największych wysokospecjalistycznych ośrodków medycznych w Polsce.

Zdjęcie szpitala
Pamiątkowy obelisk Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki został postawiony na rogu ulicy Rzgowskiej i Paradnej, aby upamiętnić budowę tego obiektu.

Sam szpital został wybudowany w roku 1988, a jego budowa trwała aż 37lat! Natomiast trzy lata po otwarciu placówki, do użytku zostało oddane lądowisko sanitarne dla helikopterów, które podobnie jak szpital,funkcjonują do dzisiaj. Placówka ICZMP miała być "perełką" wśród Polskich szpitali. Tak też było, niestety od kilku lat szpital boryka się z problemami finansowymi co można dostrzec gołym okiem. W 2007 roku nawet próbowano zamknąć placówkę, ze względu na jego niewypłacalność. Do czego na szczęście nie doszło. Szpital mimo problemów, do dzisiaj niesie pomoc dzieciom jak i matkom które borykają się z przeróżnymi chorobami. 

Ze względu na swój wielodyscyplinarny charakter, Instytut zapewnia wszechstronną opiekę nad kobietami z ciężką patologią położniczą, między innymi z: ciążą powikłaną cukrzycą, chorobami nowotworowymi, nadciśnieniem tętniczym, padaczką, chorobami serca, infekcjami oraz wadami płodu. W Instytucie diagnozowane i leczone są najtrudniejsze przypadki patologii ginekologicznej oraz niepłodności kobiecej.

Kesz:
Magnetyka poszukuj w pobliżu samego obelisku,w razie problemów ze znalezieniem skorzystaj ze spoilera...chociaż myślę że dasz radę bez :D Powodzenia! 
...
Aha, jeszcze jedno. Polecam poszukiwanie późnym wieczorem bądź nocą ze względu na wysoki ruch aut i pieszych w okolicy. Lecz oczywiście znalezienie w godzinach szczytu nie jest wykluczone ;)

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
07.03.2018 (07.03.2018)
Cache namePamiątkowy obelisk C.Z.M.P.
HintAhh...ile tych ciężarówek tu "jeździ"
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device