Description

Dodatkowe atrybuty skrzynki

Rzeźba plenerowa wśród wielkopłytowych blokowisk przełamać miała wszechobecną monotonię i nadać osiedlom odrobinę indywidualności. Ustalenia takie zapadły w Poznaniu w trakcie XIII Walnego Zjazdu Delegatów ZPAP-u w 1972 r. Spółdzielnia mieszkanowa "Osiedle Młodych" w latach '70 XX wieku, wówczas najlepsza w kraju,  nawiązała więc współpracę z poznańskim środowiskiem rzeźbiarskim. Organizowano m.in. plenery oraz udostępniono artystom lokale na pracownie.

W ramach rozpoczętej współpracy powstało około 20 rzeźb czołowych poznańskich autorów. Idyllę tę przerwały kryzys ekonomiczny lat 80-tych i rozwiązanie ZPAP-u po wprowadzeniu stanu wojennego.

Z roku 1977 pochodzi wykonana w brązie przez Józefa Kopczyńskiego (profesora ASP w Poznaniu) rzeźba "Pływaczka".

Kesz to magnetyczny mikrus ukryty w pobliżu krytej pływalni "Rataje", kilka kroków od rzeźby. Może przydać się narzędzie do wydostania pojemnika z miejsca ukrycia, szczególnie jeśli nie jesteście wyposażeni w maleńkie paluszki ;).

Miejsce jest ekstremalnie ruchilwe! Ostrożność wskazana - zagrożeniem są nie tylko przechodnie i przejeżdżające auta, ale również znudzeni uczniowie (okna klasowe dają doskonały widok na miejsce ukrycia), pracownicy pływalni (okna kantorka za Wami) i - na szagę - parkingowy stróż dyżurujący 24 godz. na dobę.

Niedaleko, za drugim końcem 10-piętrowej "deski" i w pobliżu OP3F48 obejrzeć można inną rzeźbę. Najbardziej abstrakcyjną z cyklu pracę Z. Pawlickiej (1975) pt. "Kompozycja - otwieranie".

Aktualizacja

W czerwcu 2016 rzeźba zniknęła. Większość mieszkańców podejrzewała, że w związku z planowanym remontem pływalni została zabrana do renowacji jednak okazało się, że ją skradziono :(. Info na stronach WTK. Chociaż na kordach straszy teraz tylko pogięty cokół kesz na razie zostaje.

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
21.11.2017 (21.11.2017)
Cache namePływaczka
HintZa plecami, po prawicy
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device