Description

Nowosielce (dawn. Nowosielce-Gniewosz) – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie sanockim, w gminie Zarszyn. Położona na trasie Sanok – Barwinek, Sanok – Krosno, Jasło.

Skrzynka ukryta jest w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 28, na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach, która mieści się w budynku dworskim wybudowanym na przełomie XVIII i XIX wieku. Na terenie tym znajduje się pomnik ku czci żołnierzy Drugiej Czechosłowackiej Samodzielnej Brygady Spadochronowej. Został on odsłonięty 18 czerwca 1972 ku czci żołnierzy poległych na terenie Nowosielec we wrześniu 1944 roku podczas operacji Karpacko - Dukielskiej. W czasie walki zbrojnej brygady z wojskami niemieckimi na terenie wokół szkoły poległo, według relacji mieszkańca Nowosielec Jana Falty, 54 żołnierzy tej formacji. (źródło http://nowosielce.strefa.pl/patron.php) 

Skrzynka to nieduży plastikowy pojemnik, zawierający logbook, ołówek i kilka fantów na wymianę. Ukryty w korzeniach dużego drzewa, na niewielkim wzniesieniu znajdującym się na terenie parku dworskiego (prowadzi na niego niewielka ścieżka – w lewo od pomnika).

UWAGA!! na terem szkoły obowiązuje zakaz wchodzenia po zakończeniu zajęć lekcyjnych, wtedy też zamykana jest brakma do parku dworskiego. Po godzinach szkoły do kesza można próbować dostac się przez bramę wjzdową lub brama na teren ośrodka.

 

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
21.11.2017 (21.11.2017)
Cache nameNowosielce – czechosłowackim spadochroniarzom
Hintpierwsze drzewo na lewo od kamiennej tablicy na szczycie wzniesienia.
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device