Description

O męstwie Bohaterów Bitwy nad Bzurą świadczą liczne cmentarze wojenne, pożółkłe dokumenty archiwalne i opowieści nielicznych już żyjących świadków tamtych tragicznych wydarzeń.

Kutrzeba

My odwiedziliśmy ponad 70 cmentarzy rozrzuconych na wielu rubieżach pola bitwy i do odwiedzenia części z nich pragniemy Was zaprosić. Wybraliśmy je tak aby zobrazować ogromny obszar pola bitwy.

Kordy zaprowadzą Was na miejsce po cmentarzu wojennym z września 1939 r na którym było pochowanych 1552 żołnierzy i oficerów poległych w Bitwie nad Bzurą. Cmentarz ten został urządzony staraniem mieszkańca Janowa Lucjana Kacprzaka  W roku 1952 zwłoki poległych ekshumowano i przeniesiono na cmentarz na Powązkach i cmentarz wojenny w Trojanowie. Niestety w wyniku niezbyt dokładnie przeprowadzonej ekshumacji pozostało na starym cmentarzu kilkanaście ciał, które przeniesiono na pobliski cmentarz parafialny. W okolicach, którego została ukryta skrzyneczka.

Kordy wskazują miejsce ukrycia Etapu I, tu znajdziesz kordy do skrzynki finałowej i hasło do logu internetowego (spojler). Potrzebny czytnik QR Code.

Ponieważ dotychczas Etap I często ginął umieściłem zapasowy, kordy: N 52° 19.409' E 20° 16.407'

Skrzynka finałowa ukryta poza terenem cmentarza. Nie trzeba kopać ale rękawiczki mogą się przydać. 

W skrzynce poza pamiątkowymi certyfikatami i gadżetami na wymianę umieszczono garść pamiątkowych coinów. Takie same coiny znajdują się w pozostałych skrzynkach tego cyklu. Dlatego prosimy znalazców aby zabierali tylko jeden coin niezależnie od ilości znalezionych skrzynek co pozwoli większej ilości koleżanek i kolegów pozyskanie tej pamiątki.

W niektórych skrzynkach na  okładce logbooka znajdują się litery i przyporządkowane im cyfry, które potrzebne będą do znalezienia skrzynek bonusowych i skrzynki finałowej dla tego cyklu.

To jak długo kesze przetrwają zależy od nas tak więc podejmujemy dyskretnie i odkładamy podobnie a do tego obchodzimy się z keszem jakby to był nasz własny a wtedy inni będą mieli okazje też go odnaleźć w stanie który może cieszyć oko.

Opis skrzynki pochodzi z serwisu Opencaching.PL.

Log entries
 • There are no logentries yet
Photos
Information
04.03.2018 (04.03.2018)
Cache nameNieśmiertelni #28 - Brochów
HintEtap I- spojler Finał - sięgnij śmiało gdzie wzrok nie sięga. Nie niszcz. Nisko
CountryPoland
GridsquareJJ00AA00AA
Latitude0.000000
Longitude0.000000
DifficultyEasy
TerrainHandicapped accessible
Logger
Empty
Rate
0 votes
Recommend

Geocaching of a different kind

 • 01
  SOTA Caches

  Log your SOTA activations on APRS Caching too

 • 02
  APRS Caches

  Weather stations, digipeaters, and iGates - turn your APRS stations into APRS Caches

 • 03
  Living APRS Caches

  Even you are able to turn into a living APRS Cache

 • 04
  Geo Caches

  Log your OpenCaching finds with your APRS enabled device